PARTNER PORTALU
  • BGK

Oficer rowerowy na pomoc cyklistom

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    18 marca 2011 - 07:22
Oficer rowerowy na pomoc cyklistom

Miasta zatrudniają specjalistów znających problemy rowerzystów. Oficerowie rowerowi doradzą np. gdzie zaplanować ścieżkę dla cyklistów.
Ponad dwukrotnie większa w porównaniu ze średnią europejską liczba wypadków z udziałem rowerzystów powoduje, że Polacy boją się jeździć rowerem między autami – pisze „Rzeczpospolita”.

Przyzwyczajenia te mają zmienić oficerowie rowerowi, których chętnie zatrudniają samorządy. Takie stanowisko w urzędzie miejskim w Elblągu pojawiło się we wtorek.

Jak informuje, miasto systematycznie rozbudowuje sieć ścieżek rowerowych. Ich planowanie wymaga znajomości potrzeb rowerzystów. Od tego ma być oficer rowerowy. Jednym z jego pomysłów jest obniżenie krawężników.

Od 1 kwietnia oficer rowerowy zasili ekipę urzędników w Łodzi, podobni działają m.in. w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu.

W ubiegłym roku wrocławscy radni uchwalili politykę rowerową Wrocławia. Ma doprowadzić do tego, by do 2020 r. 15 proc. podróży w mieście odbywało się rowerem (obecnie to 2-3 proc.) – pisze „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (1)

  • Dreptak, 2011-03-18 10:03:52

    Wrocławscy radni uchwalili politykę ..... Od wielu lat wrocławskie towarzystwa ochrony przyrody mały swoich delegatów uzgadniających z magistratem problemy cyklistów ,oczywiście za darmo. Teraz ktoś wymyślił dodatkowy pełnopłatny etat dla .... OFICER!! Waligórski się ze śmiechu przewraca w grobie...  rozwińNAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: