PARTNER PORTALU
  • BGK

Ograniczony ruch samolotów we Wrocławiu

  • PAP    21 kwietnia 2010 - 12:20

Mimo otwarcia przestrzeni powietrznej ruch samolotów na wrocławskim lotnisku jest nadal ograniczony. Nie przywrócono większości rejsów zagranicznych, bo przewoźnicy nie podjęli jeszcze decyzji o wznowieniu lotów.
Dzięki decyzji Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej PLL LOT wznowił rejsy na trasie Wrocław-Warszawa. Jak poinformował w środę Tomasz Lenart, kierownik odprawy pasażerskiej, w środę na trasie Wrocław-Warszawa zaraz po otwarciu przestrzeni powietrznej o godz. 7 odbyły się dwa poranne rejsy z godz. 5.30 i 6.05. Natomiast do Wrocławia o godz. 8.15 przyleciał planowo samolot z Warszawy i wyruszył o czasie w rejs powrotny do stolicy o godz. 8.55.

Nadal natomiast nie kursuje większość samolotów na trasach zagranicznych. Ryanair poinformował o odwołaniu swoich rejsów z Wrocławia do czwartku do godziny 13. Możliwe jednak, że przewoźnik zmieni tę decyzję. Podobnie Lufthansa. Obie linie proszą pasażerów o śledzenie aktualnych informacji na ich stronach internetowych.

- Otrzymaliśmy też informację, że na wrocławskie lotnisko Strachowice przyleci opóźniona maszyna rejsowa z Monachium. W tej chwili rozpoczęła się odprawa pasażerska przed rejsem Wizz Air z Wrocławia do Oslo Torp - powiedział Lenart.

Kierownik odprawy pasażerskiej wyjaśnił, że decyzję o wznowieniu bądź zawieszeniu lotów podejmują przewoźnicy, nie lotnisko. - Nie potrafię powiedzieć, ile w środę przyjmiemy i odprawimy samolotów. Sytuacja jest dynamiczna i w każdej chwili może ulec zmianie - mówił Lenart.

Port Lotniczy im. Mikołaja Kopernika we Wrocławiu położony jest w południowo-zachodniej części Wrocławia, w odległości ok. 10 km od centrum miasta, w pobliżu budowanej Autostradowej Obwodnicy Wrocławia.

W normalnych warunkach dziennie wrocławskie lotnisko obsługuje ok. 50 przylotów i odlotów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.