PARTNER PORTALU
  • BGK

Ogrodnik Gdyni ma dalekosiężne plany

  • AZA    20 kwietnia 2010 - 12:46
Ogrodnik Gdyni ma dalekosiężne plany

Gdynia, to miasto zielone z natury - blisko 50% jej powierzchni zajmują lasy. Ale tutejszy magistrat przekonuje, że - ze względów ekologiczno-zdrowotnych i estetycznych - ważna jest tzw. zieleń urządzona. Dlatego biuro miejskiego ogrodnika ma w tym względzie poważne plany.
Ogrodnik Gdyni - o czym właśnie poinformował tutejszy magistrat - planuje zrealizować w latach 2010-2015 koncepcję przebudowy zieleni w najbardziej reprezentacyjnych rejonach miasta. Niektóre działania przewidziane są na dwa najbliższe lata. Podróżujący po mieście będą mogli napawać się widokiem różnego rodzaju roślinności, planem objęte są nie tylko tereny w centrum miasta – place miejskie i główne ulice Śródmieścia, ale także te przylegające do głównych ciągów komunikacyjnych – pasy między jezdniami, skrzyżowania, przyuliczne skwery, zieleńce i skarpy.

Tej wiosny posadzono już w Gdyni 40 tys. kwiatów za ok. 120 tys. zł. W kolejce czeka kilkanaście tysięcy krzewów i kilkaset drzew, które trafi na gdyńskie zieleńce w 2010 r. W budżecie miasta na działania Biura Ogrodnika Miasta przewidziana jest w tym roku kwota 1,8 mln zł.

W nadchodzących miesiącach zmienią się główne ulice miasta: Wielkopolska, Chwaszczyńska, Morska i al. Zwycięstwa.

- Każdy teren zieleni będzie miał indywidualny wyraz i charakter, osiągnięty poprzez inny dobór gatunkowy roślin, odmiany drzew i kolorystykę - poinformowały służby prasowe gdyńskiego urzędu miasta.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.