Ogrzewanie elektryczne będzie tańsze? To sposób na smog

Ministerstwo Energii chce zachęcić Polaków do ogrzewania domów jednorodzinnych piecami zasilanymi energią elektryczną z rozbudowaną akumulacją ciepła.
Ogrzewanie elektryczne będzie tańsze? To sposób na smog
Ministerstwo zachęca do ogrzewania elektrycznego i obniża ceny (fot.pixabay.com)

Resort policzył, że przy produkcji 1kWh w elektrowni (nawet węglowej) powstaje 10-krotnie mniej pyłów niż w domowym piecu węglowym, nawet najbardziej nowoczesnym - pisze "Puls Biznesu".

Jak pisze "Puls Biznesu", ministerstwo kieruje ofertę zwłaszcza do osób ogrzewających domy węglem i śmieciami, czyli do około 3 mln gospodarstw domowych. Zamierza stworzyć rozwiązania na tyle atrakcyjne cenowo, by nawet niezamożne osoby mogły sobie na nie pozwolić. Chodzi o nocną taryfę energetyczną przeznaczoną tylko dla celów grzewczych - dla wszystkich gospodarstw domowych ogrzewających się prądem.

Czytaj też: Samorządowcy o sposobach na poprawę powietrza

"Cena będzie dużo niższa niż w innych taryfach, chcemy wyeliminować wszystkie narzuty i opłaty nakładane na energię elektryczną" - mówi Andrzej Piotrowski, wiceminister energii.

Piotrowski dodaje, że Polska, obok Włoch i Niemiec, jest największym emitentem pyłu w Europie. Jego zdaniem redukcja emisji zanieczyszczeń znacząco poprawi stan zdrowia sporej rzeszy Polaków.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (4)ZOBACZ WSZYSTKIE

Jedyny problem ze w zimie prąd na giełdzie jest droższy jak w lato wiec PL już sprzedaje prąd zamiast go za pol ceny zwykłym ludziom udostępniać. A tyle nadmiaru PL tez nie posiada, abo jest mnóstwo wiatraków i PV o czym w artykule nie ma mowy

rico-m@wp.pl, 2016-12-15 19:56:53 odpowiedz

Pomysł dobry ale szczegóły PiS spieprzy jak zawsze. Jak OZE, OZE dla prosumentów. Partacze

ryszard, 2016-12-12 18:21:06 odpowiedz

To byłoby wspaniałe dla starszych, którzy ogrzewają prądem oszczędzając! Zobaczymy jak to wyjdzie.

Starsza, 2016-12-12 17:20:33 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE