PARTNER PORTALU
 • BGK

Ogrzewanie elektryczne będzie tańsze? To sposób na smog

 • PAP/AT    12 grudnia 2016 - 06:19
Ogrzewanie elektryczne będzie tańsze? To sposób na smog
Ministerstwo zachęca do ogrzewania elektrycznego i obniża ceny (fot.pixabay.com)

Ministerstwo Energii chce zachęcić Polaków do ogrzewania domów jednorodzinnych piecami zasilanymi energią elektryczną z rozbudowaną akumulacją ciepła.
Resort policzył, że przy produkcji 1kWh w elektrowni (nawet węglowej) powstaje 10-krotnie mniej pyłów niż w domowym piecu węglowym, nawet najbardziej nowoczesnym - pisze "Puls Biznesu".

Jak pisze "Puls Biznesu", ministerstwo kieruje ofertę zwłaszcza do osób ogrzewających domy węglem i śmieciami, czyli do około 3 mln gospodarstw domowych. Zamierza stworzyć rozwiązania na tyle atrakcyjne cenowo, by nawet niezamożne osoby mogły sobie na nie pozwolić. Chodzi o nocną taryfę energetyczną przeznaczoną tylko dla celów grzewczych - dla wszystkich gospodarstw domowych ogrzewających się prądem.

Czytaj też: Samorządowcy o sposobach na poprawę powietrza

"Cena będzie dużo niższa niż w innych taryfach, chcemy wyeliminować wszystkie narzuty i opłaty nakładane na energię elektryczną" - mówi Andrzej Piotrowski, wiceminister energii.

Piotrowski dodaje, że Polska, obok Włoch i Niemiec, jest największym emitentem pyłu w Europie. Jego zdaniem redukcja emisji zanieczyszczeń znacząco poprawi stan zdrowia sporej rzeszy Polaków.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (4)

 • rico-m@wp.pl, 2016-12-15 19:56:53

  Jedyny problem ze w zimie prąd na giełdzie jest droższy jak w lato wiec PL już sprzedaje prąd zamiast go za pol ceny zwykłym ludziom udostępniać. A tyle nadmiaru PL tez nie posiada, abo jest mnóstwo wiatraków i PV o czym w artykule nie ma mowy
 • ryszard, 2016-12-12 18:21:06

  Pomysł dobry ale szczegóły PiS spieprzy jak zawsze. Jak OZE, OZE dla prosumentów. Partacze
 • Starsza, 2016-12-12 17:20:33

  To byłoby wspaniałe dla starszych, którzy ogrzewają prądem oszczędzając! Zobaczymy jak to wyjdzie.