PARTNER PORTALU
  • BGK

Ok. 300 tys. mieszkańców Poznania bez ciepła

  • PAP    14 marca 2013 - 10:26
Ok. 300 tys. mieszkańców Poznania bez ciepła

Po awarii, do której doszło w elektrociepłowni Karolin, ok. 300 tys. mieszkańców Poznania w czwartek od rana nie ma ciepłej wody oraz ciepła w kaloryferach. Usterka powinna być usunięta około południa.
Elektrociepłownia produkuje energię i ciepło dla większej części miasta.

Jak poinformował Bartłomiej Pawluk ze spółki Dalkia, w czwartek rano w elektrociepłowni nastąpiły zakłócenia w procesie technologicznym produkcji ciepła. Problem powinien być usunięty w ciągu najbliższych godzin.

„Automatyka zabezpieczająca urządzenia przed wystąpieniem poważniejszych awarii wyłączyła urządzenia produkujące i dostarczająca ciepłą wodę do sieci" - powiedział.

Jak dodał, elektrociepłownia zabezpiecza ok. połowy zapotrzebowania na ciepło w mieście, zasila większość budownictwa wielorodzinnego.

Jak poinformował Tomasz Stube z Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, z zebranych danych wynika, że w elektrociepłowni działa jeden z trzech bloków ciepłowniczych, a do sieci trafia minimalna ilość ciepła. Na miejscu pracują ekipy remontowe.

„Szkoły na terenie miasta nie odwołują zajęć. Zgodnie z przepisami, w przypadku spadku temperatury w budynku poniżej 15 stopni Celsjusza, decyzję o odwołaniu lekcji podejmuje dyrektor placówki" - powiedział Stube.

Jak dodał sytuacja jest monitorowana, jeżeli usuwanie awarii przeciągnie się, sytuacją zajmie się na czwartkowym posiedzeniu Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.