PARTNER PORTALU
  • BGK

Okolicznościowa Warszawska Karta Miejska

  • AW    10 stycznia 2011 - 13:36

Od dzisiaj pasażerowie korzystający ze stołecznej komunikacji miejskiej mogą wyrobić specjalną Warszawską Kartę Miejską. To czesć przygotowań stolicy do objęcia przez nasz kraj przewodnictwa w Radzie Unii Europejskiej.
Okolicznościowa WKM jest dostępna od 10 stycznia w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM.

1 lipca 2011 r. Polska obejmie przewodnictwo w Radzie Unii Europejskiej.

Po raz pierwszy Polska uzyska realny wpływ na decyzje podejmowane w Unii Europejskiej. Przez pół roku polscy ministrowie będą kierować pracami unijnych rad ministrów (nie dotyczy to resortu obrony, który funkcjonuje głównie w strukturach NATO i resortu skarbu, ponieważ w Unii  nie ma zbyt wielu jego odpowiedników).

W czasie prezydencji Polski rozpoczną się negocjacje  w sprawie finansów UE na lata 2014-2020. Wszystko, co zostanie wypracowane w drugiej połowie tego roku stanie się obowiązującą praktyką w pracach nad unijnym budżetem. Ważnymi problemami, które znajdą się w centrum uwagi w tym czasie będą klimat i energetyka. Prawdopodobnie właśnie podczas polskiej prezydencji dojdzie do podpisania traktatu akcesyjnego z Chorwacją i zakończą się negocjacje z Islandią. Oprócz rozszerzenia Unii równie ważne będzie ustalenie zasad Partnerstwa Wschodniego. Sygnał o otwartości Unii w tej sprawie będzie ważny w momencie podpisania układu stowarzyszeniowego z Ukrainą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.