PARTNER PORTALU
  • BGK

Około 12 tys. ludzi bez prądu

  • PAP    30 lipca 2012 - 09:53
Około 12 tys. ludzi bez prądu

Około 12 tys. mieszkańców województwa podlaskiego i warmińsko-mazurskiego pozostaje bez prądu po niedzielnych burzach, które przeszły nad regionem.
Usterki powinny być usunięte do późnego popołudnia. Najwięcej stacji energetycznych, bo ponad 200, wyłączonych jest w okolicach Ełku, pozostałych 200 w województwie podlaskim – powiedziała Iwona Stanisławek z biura komunikacji PGE Dystrybucja. Dodała, że niektóre stacje było trzeba wyłączyć, bo naprawę linii utrudniały powalone na nie drzewa.

Czytaj też: Dezyderat w sprawie poszkodowanych gmin

Burze, który przeszły w Podlaskiem w niedzielę, dokonały zniszczeń w całym województwie. Strażacy interweniowali ponad 200 razy. Uszkodzonych zostało blisko 30 domów, najwięcej – siedem – w powiecie siemiatyckim. Tam poważnie uszkodzone są dachy budynków mieszkalnych.

Wojewoda podlaski Maciej Żywno w niedzielę wieczorem pojechał do Siemiatycz, aby ocenić sytuację. Jak mówił dziennikarzom, do wtorku zostaną wypłacone pierwsze zapomogi poszkodowanym w niedzielnych burzach w wysokości 6 tys. zł.

W Siemiatyczach został powołany Powiatowy Sztab Kryzysowy, który oszacuje straty. W Ełku, rannych zostało dwoje dzieci; spadł na nie złamany przez wichurę konar drzewa. Dzieci, które wracały z matką z plaży; trafiły do szpitala.

W wyniku nawałnicy na mazurskich jeziorach wywróciło się dziewięć jachtów, cztery z nich zatonęły, 30 żeglarzy ratownicy wyciągnęli z wody, jedna osoba ranna i w szoku trafiła do szpitala.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.