Około 21 mln zł na zarządzanie ruchem

Około 21 mln zł będzie kosztował zintegrowany system zarządzania ruchem oraz transportem publicznym, jaki powstanie w Legnicy.
Około 21 mln zł na zarządzanie ruchem

Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy, który zaprojektuje i zbuduje takie system w mieście.

Jak powiedział w poniedziałek dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy Andrzej Szymkowiak, termin składania ofert upływa 4 września 2013 r.

Planowany koszt całego przedsięwzięcia to około 21 mln zł, z czego ponad 18 mln zostało pozyskanych ze środków unijnych. Pozostały koszt zostanie pokryty z budżetu miasta. Nowy system powinien funkcjonować już w trzecim kwartale 2015 roku" - dodał Szymkowiak.

Nowy system pozwoli na automatyczną analizę oraz regulację ruchu pojazdów w mieście. Detektory ruchu wraz z monitoringiem, umieszczone na kilkudziesięciu strategicznych skrzyżowaniach, będą informować centrum zarządzania za pomocą sieci światłowodowych i radiowych o wszelkich zdarzeniach drogowych.

Inwestycja oznacza też udogodnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. Na wybranych przystankach autobusowych mają pojawić się elektroniczne tablice informacyjne dla pasażerów oczekujących na autobusy.

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Legnica: nieco ponad 50 km2 powierzchni, 100 tys. mieszkańców (z roku na rok maleje), 25 miejskich linii autobusowych i 70 autobusów. Rzeczywiście, system zarządzania ruchem za 21 mln złotych jest najbardziej naglącą potrzebą tego miasta. No bo nie jest nią blisko 9% bezrobocie...

krzyciel, 2013-08-27 16:20:33 odpowiedz

zarządzanie ruchem to rzecz nadrzędna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

pistacja, 2013-08-27 12:19:22 odpowiedz

Ocena tego zadania --,bardzo prosta !!! GŁUPOTA WŁADZ .
W takim mieście jak Legnica --, to sa pieniądze --wpakowane
w ziemie ----,ale to kasa dla Firm ???? może SAMYCH - SWOICH !!!

dLA MIESZKAŃCÓW LEGNICY , NIEZBĘDNE SA PIENIĄDZE NA INNE
...
POTRZEBY !!!!!!
rozwiń

legniczanin, 2013-08-27 11:50:35 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE