Około 21 mln zł na zarządzanie ruchem

Około 21 mln zł będzie kosztował zintegrowany system zarządzania ruchem oraz transportem publicznym, jaki powstanie w Legnicy.
Około 21 mln zł na zarządzanie ruchem

Zarząd Dróg Miejskich w Legnicy ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy, który zaprojektuje i zbuduje takie system w mieście.

Jak powiedział w poniedziałek dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Legnicy Andrzej Szymkowiak, termin składania ofert upływa 4 września 2013 r.

Planowany koszt całego przedsięwzięcia to około 21 mln zł, z czego ponad 18 mln zostało pozyskanych ze środków unijnych. Pozostały koszt zostanie pokryty z budżetu miasta. Nowy system powinien funkcjonować już w trzecim kwartale 2015 roku" - dodał Szymkowiak.

Nowy system pozwoli na automatyczną analizę oraz regulację ruchu pojazdów w mieście. Detektory ruchu wraz z monitoringiem, umieszczone na kilkudziesięciu strategicznych skrzyżowaniach, będą informować centrum zarządzania za pomocą sieci światłowodowych i radiowych o wszelkich zdarzeniach drogowych.

Inwestycja oznacza też udogodnienia dla pasażerów komunikacji miejskiej. Na wybranych przystankach autobusowych mają pojawić się elektroniczne tablice informacyjne dla pasażerów oczekujących na autobusy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Legnica: nieco ponad 50 km2 powierzchni, 100 tys. mieszkańców (z roku na rok maleje), 25 miejskich linii autobusowych i 70 autobusów. Rzeczywiście, system zarządzania ruchem za 21 mln złotych jest najbardziej naglącą potrzebą tego miasta. No bo nie jest nią blisko 9% bezrobocie...

krzyciel, 2013-08-27 16:20:33 odpowiedz

zarządzanie ruchem to rzecz nadrzędna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

pistacja, 2013-08-27 12:19:22 odpowiedz

Ocena tego zadania --,bardzo prosta !!! GŁUPOTA WŁADZ . W takim mieście jak Legnica --, to sa pieniądze --wpakowane w ziemie ----,ale to kasa dla Firm ???? może SAMYCH - SWOICH !!! dLA MIESZKAŃCÓW LEGNICY , NIEZBĘDNE SA PIENIĄDZE NA INNE POTRZEBY !!!!!!... rozwiń

legniczanin, 2013-08-27 11:50:35 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE