PARTNER PORTALU
  • BGK

Okrojona gigantyczna inwestycja

  • Przegląd prasy/Gazeta Wyborcza Kielce    4 sierpnia 2012 - 06:55
Okrojona gigantyczna inwestycja

Gigantyczna inwestycja Wodociągów Kieleckich zostanie okrojona o najbardziej ryzykowną w realizacji część gminy Masłów i Zagnańsk.
W ramach unijnego projektu „Kompleksowa ochrona wód podziemnych aglomeracji kieleckiej” powstać miało m.in. 229 km sieci kanalizacyjnej i 51 przepompowni – pisze „Gazeta Wyborcza Kielce”.

Najwięcej, bo prawie 114 km zaplanowano w gminie Masłów, 60 km w Zagnańsku, a łącznie 55 km w Kielcach i Sitkówce-Nowinach. Ale niespełna dwa tygodnie temu, na wniosek prezydenta Kielc, zdecydowano, że Wodociągi Kielecki zrezygnują z tej dotacji.

W niektórych częściach podłączenie jednej osoby w gminie Masłów kosztowałoby 130 tys. zł. Ceny odprowadzania ścieków mogłyby wzrosnąć kilkukrotnie, a gdyby projektu nie udało się zrealizować, wodociągi musiałyby oddać ponad 302 mln zł dotacji.

W nowej wersji ograniczone zostaną inwestycje w północnej części gminy Masłów obejmującej sołectwa pomiędzy Doliną Marczakową a Ciekotami. W Zagnańsku z projektu ma zostać wyłączona część dotycząca Zachełmia i Belna, gdzie m.in. planowano pociągnięcie przez las kilkukilometrowego kanału sanitarnego – pisze „Gazeta Wyborcza Kielce”.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.