PARTNER PORTALU
  • BGK

Olkusz: Burmistrz robi porządki w TBS

  • JL    15 grudnia 2015 - 08:14
Olkusz: Burmistrz robi porządki w TBS

Po audycie Olkuskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego burmistrz Olkusza Roman Piaśnik wymienił skład rady nadzorczej i zaproponował zmianę statutu spółki.
Zmiana statutu pozwoli na to, by zarząd spółki był jednoosobowy. Dodatkowo 31 grudnia 2015 r. pracę zakończy dotychczasowy wiceprezes spółki.

– Wielokrotnie spotykałem się z opiniami, że jest to stanowisko niepotrzebne, a jednocześnie kosztowne. Uznałem również za niezbędne, aby skrócić kadencję zarządu z pięciu do trzech lat. W związku z tym obecna kadencja zarządu spółki zostanie skrócona do końca 2016 r. Częściej wybierany zarząd to gwarancja odpowiedniej jakości pracy – tłumaczy burmistrz Roman Piaśnik.

Wyniki audytu przeprowadzonego na wniosek burmistrza wykazały liczne zaniedbania. Roszczenia finansowe wykonawców budynku przy ul. Osieckiej znacząco nadwyrężyły kondycję finansową przedsiębiorstwa, w praktyce uniemożliwiając podejmowanie kolejnych inwestycji zwiększających ofertę mieszkaniową gminy Olkusz.

– Nie jest również możliwa pomoc finansowa z budżetu gminy Olkusz, który prawdopodobnie zostanie obciążony znacznymi wydatkami na dopłatę do wody i ścieków –informuje Roman Piaśnik.

Burmistrz przypomina, że w czasie budowy przy ul. Osieckiej OTBS kierowany był przez liczny zarząd oraz kontrolowany przez powoływaną w tym celu radę nadzorczą.

– Konieczność spłaty wysokich dodatkowych roszczeń wykonawców (ponad 1,7 mln zł) nie pozostawia jednak wątpliwości, że spółka nie była odpowiednio kierowana oraz nadzorowana – twierdzi burmistrz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.