PARTNER PORTALU
  • BGK

Olkusz: nie będzie już darmowej komunikacji dla właścicieli aut

  • pap    8 grudnia 2014 - 14:53

Od początku 2015 r. właściciele samochodów osobowych na terenie powiatu olkuskiego nie będą już mogli jeździć autobusami komunikacji miejskiej za darmo.
Przewodniczący Związku Komunalnego Gmin "Komunikacja Międzygminna" w Olkuszu Wojciech Gleń wyjaśnił, że dobiega końca czas, w którym program miał być realizowany. Został on wprowadzony w życie 1 września 2013 r.

Zobacz: Darmowa komunikacja miejska - rewolucja czy wyborczy magnes?

Gleń nie chciał odpowiedzieć, dlaczego program nie został przedłużony. Wyjaśnił tylko, że być może władze ZKG "KM" zdecydują się wprowadzić w 2015 r. inną formę promocji publicznego transportu.

Zobacz: Darmowa komunikacja. Czy się opłaca?

W Związku Komunalnym Gmin "Komunikacja Międzygminna" są zrzeszone cztery gminy woj. małopolskiego: Bolesław, Bukowno, Klucze i Olkusz.

Ze względu na spore zainteresowanie mieszkańców powiatu olkuskiego dojazdem do Sławkowa (położonym w woj. śląskim) autobusy ZKG "KM" dojeżdżają też do tego miasta.

Autobusy pod szyldem związku kursują na 28 liniach. W dni robocze przejeżdżają nieco ponad 8 tys. km, w sobotę i niedzielę połowę mniej. Dziennie z usług firmy korzysta ok. 4900 pasażerów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.