PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyn będzie miał nowoczesny system gospodarki odpadami

  • bad    31 października 2014 - 17:03
Olsztyn będzie miał nowoczesny system gospodarki odpadami

Rozwiązanie problemu gospodarki odpadami 37 gmin położonych w centralnej części województwa warmińsko-mazurskiego to główny cel projektu polegającego na stworzeniu w Olsztynie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych.
30 października 2014 r. wmurowano kamień węgielny pod inwestycję, której budowa dofinansowana jest ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko.

Czytaj też: Kary dla firm śmieciowych w Lublinie

Budowa specjalistycznego zakładu przyczyni się do zmniejszenia ilości odpadów gromadzonych na tradycyjnych składowiskach. Dzięki rozbudowie programu selektywnej zbiórki i edukacji ekologicznej, wzrośnie również poziom odzysku odpadów poddawanych recyklingowi. Inwestycja wpłynie na poprawę stanu środowiska, przez co podniesie się jakość życia mieszkańców tej części regionu.

Czytaj też: Wywożą śmieci tylko cztery razy do roku

Warty ponad 226,5 mln zł (z czego 116,7 mln zł to fundusze Programu Infrastruktura i Środowisko) projekt obejmuje m.in. budowę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w oparciu o technologię mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów z odzyskiem materiałowym oraz rekultywację 8 składowisk. Powstanie 70 nowych miejsc pracy.

Przedsięwzięcie pn. System zagospodarowania odpadów komunalnych w Olsztynie należy do tzw. dużych projektów (o wartości ponad 50 mln euro). Dlatego zgodę na jego dofinansowanie, musiała wydać Komisja Europejska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • votiva77, 2014-11-04 02:29:10

    Do bada: Na zdjęciu wygląda bardzo dobrze, rzeczywistość jest już mniej kolorowa. Szkoda tylko, że wszystko jest nie zgodnie z obowiązującym prawem, bądź na jego pograniczu.
  • bada, 2014-11-01 22:33:14

    Bardzo dobra inwestycja .