Olsztyn będzie miał nowoczesny system gospodarki odpadami

Rozwiązanie problemu gospodarki odpadami 37 gmin położonych w centralnej części województwa warmińsko-mazurskiego to główny cel projektu polegającego na stworzeniu w Olsztynie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych.
Olsztyn będzie miał nowoczesny system gospodarki odpadami

30 października 2014 r. wmurowano kamień węgielny pod inwestycję, której budowa dofinansowana jest ze środków Programu Infrastruktura i Środowisko.

Czytaj też: Kary dla firm śmieciowych w Lublinie

Budowa specjalistycznego zakładu przyczyni się do zmniejszenia ilości odpadów gromadzonych na tradycyjnych składowiskach. Dzięki rozbudowie programu selektywnej zbiórki i edukacji ekologicznej, wzrośnie również poziom odzysku odpadów poddawanych recyklingowi. Inwestycja wpłynie na poprawę stanu środowiska, przez co podniesie się jakość życia mieszkańców tej części regionu.

Czytaj też: Wywożą śmieci tylko cztery razy do roku

Warty ponad 226,5 mln zł (z czego 116,7 mln zł to fundusze Programu Infrastruktura i Środowisko) projekt obejmuje m.in. budowę Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w oparciu o technologię mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów z odzyskiem materiałowym oraz rekultywację 8 składowisk. Powstanie 70 nowych miejsc pracy.

Przedsięwzięcie pn. System zagospodarowania odpadów komunalnych w Olsztynie należy do tzw. dużych projektów (o wartości ponad 50 mln euro). Dlatego zgodę na jego dofinansowanie, musiała wydać Komisja Europejska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do bada: Na zdjęciu wygląda bardzo dobrze, rzeczywistość jest już mniej kolorowa. Szkoda tylko, że wszystko jest nie zgodnie z obowiązującym prawem, bądź na jego pograniczu.

votiva77, 2014-11-04 02:29:10 odpowiedz

Bardzo dobra inwestycja .

bada, 2014-11-01 22:33:14 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE