PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyn, Dziwity i Gietrzwałd poprawią funkcjonowanie wodociągów i kanalizacji

  • MIW    7 maja 2018 - 19:00
Olsztyn, Dziwity i Gietrzwałd poprawią funkcjonowanie wodociągów i kanalizacji
Wspólny projekt inwestycyjny poprawi funkcjonowanie wodociągów i kanalizacji. (fot. www.olsztyn.eu)

Gminy Olsztyn, Dziwity i Gietrzwałd rozpoczynają wspólny projekt inwestycyjny, który poprawi funkcjonowanie wodociągów i kanalizacji. Realizacja inwestycji ma trwać do roku 2020.
Dzięki współpracy Olsztyna z okolicznymi samorządami zrealizowanych ma zostać 12 zadań. Wśród nich jest m.in.: budowa kolektora sanitarnego i sieci kanalizacji sanitarnej w Olsztynie (3,78 km), przebudowa sieci kanalizacji sanitarnej - renowacja kolektora w Olsztynie (0,23 km), budowa sieci wodociągowej w Olsztynie oraz w gminie Dywity (10,54 km), przebudowa sieci wodociągowej w gminie Dywity (1,97 km), wdrożenie inteligentnego systemu zarządzania sieciami wodno-kanalizacyjnymi, rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w Sząbruku (gm. Gietrzwałd) oraz budowa punktu zrzutu nieczystości w Miejskiej Oczyszczalni Ścieków Łyna w Olsztynie.

Łącznie wszystkie prace mają kosztować 80 mln złotych, z czego prawie 41,5 mln to dofinansowanie unijne.

Czytaj: W Sosnowcu wodociągi nagłaśniają problem szczurów w kanalizacji

- Sami nie moglibyśmy aplikować o te pieniądze. Mamy oczywiście apetyt na więcej, stąd na pewno to nie koniec współpracy - mówi Jan Kasprowicz, wójt Gminy Gietrzwałd, która w ramach wspólnego projektu wykona jedno zadanie o wartości nieco ponad 2,2 mln złotych. Trzy kolejne za ponad 4,6 mln złotych wykonane będą przez Dywity.

Czytaj: Prywatyzacja branży wodno-kanalizacyjnej w Polsce jeszcze możliwa? "To wyzwanie"

- Interesuje nas doskonałej jakości woda z Olsztyna. Nie chcemy remontować naszych starych ujęć, a że przybywa nam z roku na rok mieszkańców, stąd taka inwestycja - nie ukrywa wójt Gminy Dywity, Jacek Szydło.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.