PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyn już czeka na niskopodługowe autobusy

  • PAP    9 sierpnia 2013 - 07:44
Olsztyn już czeka na niskopodługowe autobusy

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Olsztynie rozstrzygnęło przetarg na dostawę 22 fabrycznie nowych autobusów. Pojazdy za cenę 23,3 mln zł netto dostarczy firma Solaris Bus & Coach S.A - poinformował olsztyński Urząd Miasta.
Niskopodłogowe autobusy komunikacji miejskiej mają pojawić się na ulicach Olsztyna do końca listopada. MPK zamówiło 12 pojazdów o standardowej długości 12 metrów oraz 10 tzw. przegubowych o długości 18 metrów każdy.

Zgodnie z zamówieniem autobusy mają spełniać normę emisji spalin Euro 5. Będą przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych, a na ich wyposażeniu znajdzie się także system klimatyzacji. Kolorystyka pojazdów ma być - zgodnie z programem estetyzacji miasta - utrzymana w odcieniach zieleni.

Rok wcześniej Solaris wygrał w Olsztynie przetarg na dostawę za ok. 120 mln zł 15 składów tramwajowych. Zakup tego taboru ma związek z miejskimi planami zbudowania do połowy 2014 roku linii tramwajowych. Jednak dotychczas hiszpańska firma FCC, która odpowiada za budowę torowisk i zajezdni, nie dotrzymuje zaplanowanych terminów prac.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • ATEM, 2013-08-11 13:42:17

    -- nowe ,, prawo dyrektywy -- powiaty ; zaopatrzenie w żywność szkól i zakładów leczniczych i rehabilitacyjnych ,sanatoria ,uzdrowiska itd ,, nie podlega przetargom spółek i zamówieniom publicznym , zaopatrują spółdzielnie ,nauka finansuje ,środki na wdrożenie ,,,starych gatunków ,załatwią ,,wydział...u powiatowe ,rolnictwa i leśnictwa ,,wydziały zdrowia ,,uprawnienia mają szkoły gastronomiczne i mieszkańcy gminy w porozumieniu współpracować ,to medycyna przyszłość , dieta ekologiczna ,zioła ,ruch ,, jedyna wiedza i możliwości na świecie ,,,,,  rozwiń