PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyn, komunikacja miejska: 12 nowych Solarisów trafi na olsztyńskie ulice

  • bad    27 sierpnia 2015 - 17:08
Olsztyn, komunikacja miejska: 12 nowych Solarisów trafi na olsztyńskie ulice

Olsztyn kupił 12 nowych autobusów. Fot. mpk.olsztyn.pl

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne kupi 12 nowych autobusów od Solaris Bus&Coach. Nowe, klimatyzowane autobusy trafią do Olsztyna na początku przyszłego roku.
Poznański Solaris wygrał przetarg na dostawę fabrycznie nowych miejskich autobusów, wraz z zapewnieniem wyposażenia stanowiska serwisowego oraz przeprowadzeniem szkolenia pracowników obsługi technicznej i kierowców.

To kolejne już zamówienie złożone w Solarisie przez olsztyńskie MPK. Na początku tego roku poznańska firma dostarczyła do Olsztyna 10 fabrycznie nowych, limonkowych pojazdów o długości 12 metrów oraz 8 przegubowych o długości 18 metrów.

Nowe autobusy najpóźniej 15 lutego

Teraz Solaris ma dostarczyć do Olsztyna kolejnych 12 nowych, niskopodłogowych, klimatyzowanych pojazdów. W ich wyposażeniu znajdują się m.in. komputer pokładowy, system monitoringu, elektroniczne urządzenia informacji i obsługi pasażerów oraz układ nagłaśniający część pasażerską. Przyciski „STOP” oraz otwierające drzwi oznakowane zostały dodatkowo w alfabecie Braille’a.

Nowe autobusy mają pojawić się w stolicy Warmii i Mazur nie później niż 15 lutego przyszłego roku.

Jeszcze w tym roku do miasta powinien wkroczyć także kolejny operator, który przejmie od MPK - na zlecenie Zarządu Dróg, Zieleni i Transportu - obsługę pasażerską na niektórych liniach autobusowych. Nowy operator wprowadzi do miasta kolejne 23 nowe pojazdy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.