PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyn niesie pomoc bezdomnym

  • PB    9 grudnia 2010 - 16:14
Olsztyn niesie pomoc bezdomnym

Osoby bezdomne, bez środków do życia i ciepłego posiłku otrzymają pomoc w schronisku dla bezdomnych przy ul. Towarowej.
Obecnie w placówce przebywa 130 osób. Mimo, że dysponujemy 106 miejscami noclegowymi, sytuacja jest szczególna i nie odmawiamy nikomu pomocy – informuje Elżbieta Bronakowska dyrektor miejskiego ośrodka pomocy społecznej w Olsztynie.

- W strukturze MOPS funkcjonuje schronisko dla bezdomnych przy ul. Towarowej 18, które posiada 106 miejsc noclegowych. W sytuacjach szczególnych przyjmuje więcej osób w zależności od potrzeb – w chwili obecnej przebywa ok. 130 osób. Placówka oprócz noclegów zapewnia także 3 posiłki dziennie, w tym jeden gorący, odzież i obuwie, środki czystości, łaźnię, lekarstwa oraz pomoc socjalną- informuje Urząd Miasta.

Oprócz tego stale prowadzona jest współpraca ze schroniskami i noclegowniami z terenu województwa warmińsko-mazurskiego, Ruchem Wychodzenia z Bezdomności MARKOT, Caritas Archidiecezji Warmińskiej, PCK, Polskim Komitetem Pomocy Społecznej, miejskim urzędem pracy, strażą miejską, policją, służbą zdrowia oraz innymi ośrodkami pomocy społecznej.

Dodatkowo wspólnie ze strażą miejską są przeprowadzane patrole miejsc najczęściej odwiedzanych przez osoby bezdomne w celu niesienia stosownej pomocy. W okresie silnych mrozów rozdawane są ciepłe posiłki, odzież, obuwie oraz ulotki informacyjne osobom przebywającym na koczowiskach. MOPS na bieżąco informuje społeczność o możliwościach pomocy, mając na uwadze uwrażliwienie mieszkańców miasta na szczególną sytuację osób bezdomnych, starszych, samotnych, niepełnosprawnych i rodzin najuboższych. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (2)

  • Eterno Vagabundo, 2010-12-18 21:48:09

    Może skończyły, by się kłopoty, Gdyby tak bezdomnych, zagnać do roboty ?
  • spacerowiczka, 2010-12-09 18:26:13

    a jak jest w innych miastach? bezdomni sa zapomniani przez wszystkich, nikomu nie potrzebni ...