PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyn skorzyta z gwarancji bankowych

  • wnp.pl (TE)    9 września 2013 - 14:14

Olsztyn będzie mógł skorzystać z zabezpieczenia umowy z FCC Construcción. Sąd odrzucił wniosek hiszpańskiej firmy o zablokowanie możliwości skorzystania przez miasto z gwarancji bankowej - poinformował olsztyński magistrat.
W komunikacie magistrat podał, że FCC w sierpniu złożyło do Sądu Okręgowego w Olsztynie wniosek o udzielenie przedprocesowego zabezpieczenia, polegającego na zablokowaniu możliwości skorzystania przez miasto z zabezpieczenia należytego wykonania umowy, tj. gwarancji bankowej.

Sąd postanowił wniosek oddalić. Ponadto w uzasadnieniu sąd przyznał - jak podkreślił magistrat - że miasto Olsztyn było uprawnione do odstąpienia od umowy z FCC Construcción.

Prezydent Olsztyna zerwał umowę z FCC Construccion na budowę 11-kilometrowej linii tramwajowej 9 sierpnia. Jej wartość opiewała na prawie 250 mln zł.

FCC odstąpienie przez prezydenta Olsztyna od umowy uznało za bezpodstawne. Przetarg na dokończenie inwestycji ma zostać ogłoszony jesienią, a budowa ma ruszyć na nowo wiosną 2014 r.

Czytaj też: Olsztyn przejmuje budowę linii tramwajowej

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.