PARTNER PORTALU
  • BGK

Olsztyńska Karta Miejska Senior wprowadzi darmowe przejazdy dla starszych

  • MIW    29 listopada 2017 - 16:34
Olsztyńska Karta Miejska Senior wprowadzi darmowe przejazdy dla starszych
W Olsztynie będą darmowe przejazdy dla osób w wieku 70+ oraz szereg zniżek dla najstarszych mieszkańców. (fot. pixabay.com)

Od nowego roku w stolicy Warmii zacznie działać Olsztyńska Karta Miejska Senior. Wprowadza ona darmowe przejazdy dla olsztynian w wieku 70+ oraz szereg zniżek dla najstarszych mieszkańców. Decyzję o wdrożeniu programu dla seniorów podjęli jednogłośnie radni podczas sesji 29.11.
Realizacją programu od 1 stycznia 2018 roku zajmie się wyłoniona w konkursie organizacja pozarządowa. Wcześniej natomiast zostanie przeprowadzona kampania informacyjna. Każdy olsztyński senior w wieku 70+ otrzyma list, w którym będą wskazówki i informacje jak otrzymać kartę. Do listu dołączony będzie wniosek o wydanie Olsztyńskiej Karty Miejskiej Senior, który będzie można wysłać pocztą lub osobiście wymienić na kartę w Biurze Obsługi Klienta ratusza. Wniosek można też pobrać ze strony internetowej urzędu miasta. Do każdego seniora, który nie może się poruszać, nie wychodzi z domu, lub po prostu nie jest w stanie odwiedzić punktu z kartami urzędnicy (po skontaktowaniu się pod nr 89 522 28 20) przyjadą z kartą i na miejscu załatwią formalności.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.