Opłata recyklingowa: Na co pójdą pieniądze z torebek foliowych?

Opłata za torebki foliowe, czyli tzw. opłata recyklingowa, zasili budżet państwa.
Opłata recyklingowa: Na co pójdą pieniądze z torebek foliowych?
Polacy płacący za foliówki, wspomogą budżet państwa (fot.fotolia)

Opłaty za torebki foliowe nie pójdą bezpośrednio na ochronę środowiska, ale zasilą budżet państwa - resort środowiska ucina spekulacje - czytamy w "Pulsie Biznesu".

Od 1 stycznie 2018 r. klienci sklepów mają płacić za torby foliowe do pakowania zakupów; obowiązek opłat recyklingowych wynika z unijnej dyrektywy, którą chce wdrożyć nasz rząd (opłata za torebkę powinna wynosić od 20 gr. do 1 zł).

Pojawiły się doniesienia, że uzyskane z ich sprzedaży pieniądze zasilą np. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska.

Jednak "PB" donosi, powołując się na informacje przedstawione przez wiceministra środowiska Sławomira Mazurka w odpowiedzi na interpelację poselską złożoną przez posłów Nowoczesnej, Polacy płacący za foliówki, wspomogą budżet państwa.

Gazeta, cytując ministra Mazurka, informuje, że przy opłacie wynoszącej 20 gr. za sztukę, wpływy z opłat za foliówki wyniosłyby ok. 1,1 mld zł rocznie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

Kasa pójdzie na Polską Fundację Narodową , która będzie kontynuowała za pomocą akcji billboardowych uświadamianie ciemnego !

opsa, 2017-10-19 10:36:00 odpowiedz

Ale odkrycie - przecież z treści ustawy wynika, że te opłaty będą dochodem budżetu państwa, a odrzucone poprawki dotyczyły m.in. przekazywania tych środków do NFOŚiGW

Ted, 2017-10-19 09:33:03 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE