Opłatę za śmieci ściągną z pensji

  • Przegląd Prasy/Rzeczpospolita
  • 10-10-2013
  • drukuj
Gmina może ściągnąć płatności za śmieci z pensji dłużnika. Za udzielenie informacji przez urząd skarbowy o miejscu pracy dłużnika czy o jego kontach bankowych gminny organ egzekucyjny nie uiszcza opłaty.
Opłatę za śmieci ściągną z pensji

Jak informuje "Rzeczpospolita" egzekucja opłat za odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych jest prowadzona w trybie określonym ustawą z 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

Czytaj też: Gminy dopłacają do śmieci?

Organem egzekucyjnym w tych sprawach jest wójt (burmistrz, prezydent miasta), który mocą art. 6qa ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach uprawniony został do stosowania w tych sprawach wszystkich środków egzekucyjnych, z wyjątkiem egzekucji z nieruchomości - podaje "Rz".

Aby ściągnąć zaległą opłatę, gminny organ egzekucyjny powinien zdobyć informacje o majątku dłużnika. Udzielają ich m.in. urzędy skarbowe. To od fiskusa można się dowiedzieć o źródłach dochodu zobowiązanego, miejscu zatrudnienia czy posiadanych przez niego kontach bankowych. Informację o miejscu pracy dłużnika wójt może także uzyskać z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych - donosi "Rz".

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

PARTNER SERWISU