PARTNER PORTALU
  • BGK

Opłaty parkingowe do zwrotu?

  • przegląd prasy/Nowa Trybuna Opolska    4 lutego 2011 - 09:37
Opłaty parkingowe do zwrotu?

W Sądzie Rejonowym w Opolu zapadł precedensowy wyrok. Adwokat Piotr Miedziejko wygrał z Miejskim Zarządem Dróg proces o zwrot 1200 zł kar, wlepionych mu za brak biletów parkingowych.
Jak podaje "Nowa Trybuna Opolska" chodzi o czas od czerwca do końca listopada 2003 roku, gdy strefa działała bezprawnie (stwierdził to WSA, po tym jak Trybunału Konstytucyjny, który uznał, że uchwały wprowadzające strefę w tamtych latach były przyjęte na podstawie rozporządzenia rządu łamiącego konstytucję. TK nie nakazał jednak zwrotu opłat za parkowanie).

- Mój przypadek to w Opolu precedens i pewnie, gdy wyrok się uprawomocni, inne osoby pójdą moim śladem - przyznaje w "NTO" Miedziejko.

Mirosław Pietrucha, rzecznik prezydenta Opola, że apelacja miasta w sprawie jest prawdopodobna. Inni urzędnicy wręcz też uspokajają.

- Gdy w 2009 roku sprawa zrobiła się głośna, wpłynęło do nas kilkanaście wniosków o zwrot - przyznaje w gazecie Stanisław Tyka, dyrektor MZD. - To nie lawina, biorąc pod uwagę, ilu kierowców parkowało w centrum w tamtym okresie - dodaje. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.