PARTNER PORTALU
  • BGK

Opłaty za parking będą wyższe? Rząd chce zwiększyć dopuszczalne stawki

  • AT    28 stycznia 2016 - 07:09
Opłaty za parking będą wyższe? Rząd chce zwiększyć dopuszczalne stawki
Samorządy będą miały większą swobodę w kształtowaniu swojej polityki parkingowej (fot.fotolia)

Rząd zastanawia się nad zwiększeniem dopuszczalnych stawek za parkowanie lub wprowadzeniem pełnej deregulacji opłat za parkowanie.
Samorządy będą miały większą swobodę w kształtowaniu swojej polityki parkingowej. "Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że rząd zastanawia się nad zwiększeniem dopuszczalnych stawek za parkowanie, dziś określanych ustawą lub też wprowadzeniem pełnej deregulacji opłat za parkowanie. Pomysł popiera opozycja.

Dziś górna stawka za parkowanie w centrach miast wynosi 3 zł za pierwszą godzinę parkowania - tyle samo co kilkanaście lat temu. Większość samorządów uważa, że to za mało, by prowadzić skuteczną politykę zniechęcania kierowców do wjeżdżania do centrum.

Czytaj też: Płatne parkowanie w soboty? Problem z orzecznictwem

Pomysł wyższych stawek popierają eksperci. "Dzisiaj stawki są tak niskie, że strefy parkingowe straciły swój sens, bo ludzie przyjeżdżają do pracy i zostawiają samochód na cały dzień, a miejsca te powinny być wykorzystywane na chwilę, na przykład do załatwienia sprawy w urzędzie. Rotacja miejsc spadła, osób kontrolujących jest za mało, więc nic dziwnego, że problem braku miejsc do parkowania stał się bardzo dotkliwy" - mówi Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • kuch, 2016-01-28 23:08:53

    Z czego ma zapłacić emeryt, rencista gdy podjeżdża pod lekarza lub szpital 3 zł*4 godz lub jeszcze więcej .Podwyżka to nic innego jak drenaż kieszeni podatników.