Opłaty za śmieci mogą spaść

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 18-12-2012
  • drukuj
Opłaty za śmieci mogą w przyszłym roku spaść o 20–30 proc. Taki może być skutek przetargów na odbiór śmieci, które gminy muszą przeprowadzić do lipca 2013 r.
Opłaty za śmieci mogą spaść

Dla samorządów koszty systemu się nie zmienią, tylko jedni mieszkańcy zapłacą więcej, a inni mniej - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

Radni będą mogli wprowadzić różne metody naliczania na terenie gminy. Albo nawet dokonywać zróżnicowania w ramach wybranej już metody. Być może pojawią się także zwolnienia podmiotowe dla pewnych grup osób, np. objętych pomocą społeczną.

Przykład Szczecina pokazuje, że podwyżki za odbiór i wywóz śmieci wcale nie są przesądzone. Przyjęto tam stawki, których wysokość uzależniona jest od zużycia wody.

Czytaj też: Szczecin ma już stawki za wywóz śmieci

W Rumii przetarg wygrała gminna spółka komunalna, która zaproponowała cenę o połowę niższą niż niektóre firmy komercyjne - podaje „Dziennik Gazeta Prawna".

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (8)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do Solidarucha - dlatego masz płacić za słoika bo wynajmujesz mu mieszkanie na czarno i boisz się zgłosić do śmieci aby cię fiskus nie ścigał - bądż sam w porządku to nie będziesz płacił za słoiki !!!

dajan55, 2012-12-29 16:50:36 odpowiedz

Ten tekst jest wyjątkowo głupi. Wszyscy łącznie z jej autorami widzą, że ustawa to prawdziwy knot. Chcą ją więc nowelizować choć jeszcze nie wiadomo w którym kierunku, a autor tej notki już prorokuje, że opłaty mogą być mniejsze o 20-30%. Jasnowidz pewnie.

zzz, 2012-12-18 16:28:12 odpowiedz

Ponownie pojawia sie " madrość parlamentarna " - Ustawa Śmieciowa " / NIE MYLIĆ Z WYNAGRODZENIAMI SMIECIOWYMI / !! CAŁY PROCES LEGISLACYJNY TEJ USTAWY TO PARANOJA !! MECZYLI SIĘ WIELCY TWÓRCY - PRAWNICY -POSŁOWIE - SENATOROWIE ------I WYSZEDŁ KOLEJNY BUBEL !...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rozliczenie - obciążenie za wywóz smieci ; JEDNAKOWO W CAŁYM KRAJU / BEZ WARIANTÓW / , ---OD ILOŚCI MIESZKAŃCÓW -- LOKATORÓW ZAMELDOWANYCH !!!!! WPROWADZIĆ OBOWIĄZEK MELDUNKOWY !!!! MIESZKASZ PŁACISZ !! MIESZKASZ -WYBIERASZ !! MIESZKASZ -PŁACISZ PODATEK !!! JESTEŚ ZAMELDOWANY - ZNAJDĄ CIĘ SZYBCIEJ !! DLACZEGO JA WARSZAWIAK MAM DOFINANSOWYWAĆ KOMUNIKACJĘ MIEJSKA ---ZA " SŁOIKI ' ?????? DLACZEGO MAM PŁACIĆ ZA ŚMIECI " SŁOIKÓW " W MOIM BLOKU , BO ONI NIE SA ZAMELDOWANI !!!! rozwiń

solidaruch , 2012-12-18 16:17:02 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE