PARTNER PORTALU
 • BGK

Opłaty za śmieci mogą spaść

 • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    18 grudnia 2012 - 07:40
Opłaty za śmieci mogą spaść

Opłaty za śmieci mogą w przyszłym roku spaść o 20–30 proc. Taki może być skutek przetargów na odbiór śmieci, które gminy muszą przeprowadzić do lipca 2013 r.
Dla samorządów koszty systemu się nie zmienią, tylko jedni mieszkańcy zapłacą więcej, a inni mniej - pisze „Dziennik Gazeta Prawna".

Radni będą mogli wprowadzić różne metody naliczania na terenie gminy. Albo nawet dokonywać zróżnicowania w ramach wybranej już metody. Być może pojawią się także zwolnienia podmiotowe dla pewnych grup osób, np. objętych pomocą społeczną.

Przykład Szczecina pokazuje, że podwyżki za odbiór i wywóz śmieci wcale nie są przesądzone. Przyjęto tam stawki, których wysokość uzależniona jest od zużycia wody.

Czytaj też: Szczecin ma już stawki za wywóz śmieci

W Rumii przetarg wygrała gminna spółka komunalna, która zaproponowała cenę o połowę niższą niż niektóre firmy komercyjne - podaje „Dziennik Gazeta Prawna".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (8)

 • dajan55, 2012-12-29 16:50:36

  Do Solidarucha - dlatego masz płacić za słoika bo wynajmujesz mu mieszkanie na czarno i boisz się zgłosić do śmieci aby cię fiskus nie ścigał - bądż sam w porządku to nie będziesz płacił za słoiki !!!
 • zzz, 2012-12-18 16:28:12

  Ten tekst jest wyjątkowo głupi. Wszyscy łącznie z jej autorami widzą, że ustawa to prawdziwy knot. Chcą ją więc nowelizować choć jeszcze nie wiadomo w którym kierunku, a autor tej notki już prorokuje, że opłaty mogą być mniejsze o 20-30%. Jasnowidz pewnie.
 • solidaruch , 2012-12-18 16:17:02

  Ponownie pojawia sie " madrość parlamentarna " - Ustawa Śmieciowa " / NIE MYLIĆ Z WYNAGRODZENIAMI SMIECIOWYMI / !! CAŁY PROCES LEGISLACYJNY TEJ USTAWY TO PARANOJA !! MECZYLI SIĘ WIELCY TWÓRCY - PRAWNICY -POSŁOWIE - SENATOROWIE ------I WYSZEDŁ KOLEJNY BUBEL !...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rozliczenie - obciążenie za wywóz smieci ; JEDNAKOWO W CAŁYM KRAJU / BEZ WARIANTÓW / , ---OD ILOŚCI MIESZKAŃCÓW -- LOKATORÓW ZAMELDOWANYCH !!!!! WPROWADZIĆ OBOWIĄZEK MELDUNKOWY !!!! MIESZKASZ PŁACISZ !! MIESZKASZ -WYBIERASZ !! MIESZKASZ -PŁACISZ PODATEK !!! JESTEŚ ZAMELDOWANY - ZNAJDĄ CIĘ SZYBCIEJ !! DLACZEGO JA WARSZAWIAK MAM DOFINANSOWYWAĆ KOMUNIKACJĘ MIEJSKA ---ZA " SŁOIKI ' ?????? DLACZEGO MAM PŁACIĆ ZA ŚMIECI " SŁOIKÓW " W MOIM BLOKU , BO ONI NIE SA ZAMELDOWANI !!!!  rozwiń