PARTNER PORTALU
 • BGK

Opłaty za wodę, stawki: Nowy system naliczania od stycznia 2017 r.

 • PAP/AT    24 marca 2016 - 07:16
Opłaty za wodę, stawki: Nowy system naliczania od stycznia 2017 r.
Nowe stawki mają znaleźć się w projekcie nowego Prawa wodnego (fot.pixabay.com)

1 stycznia przyszłego roku ma zostać wprowadzony nowy system naliczania opłat za korzystanie z wody.
Ministerstwo Środowiska zaproponuje nowy system naliczania opłat za korzystanie z wody. Najwięcej zapłacą ci, którzy nie oszczędzają bardzo szczupłych zasobów wodnych w Polsce – informuje „Nasz Dziennik”.

Nowe stawki mają znaleźć się w projekcie nowego Prawa wodnego, które ma wejść w życie 1 stycznia przyszłego roku. Koszt obciążeń, jakie będą nakładane na poszczególne podmioty, będzie zależał od ilości zużywanej wody. Im kto więcej będzie jej czerpał tym więcej będzie musiał za to zapłacić – podaje „Nasz Dziennik”.

Czytaj też: Studnie i wodociągi, czyli kto się suszy obawiać nie musi

„Jeżeli pobór nie będzie szkodził zasobom wody, opłata będzie niższa, w przeciwnym wypadku wzrośnie” – wyjaśnia wiceminister środowiska Mariusz Gajda.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • rolnik, 2017-01-28 18:53:38

  Do wdzivny: właśnie wykonałem odwiert głebokości 52 m koszt wiercenia 14 tys. zł Uwaga dokumentacja koszt drugie tyle zastanawia m,nie komu to jest potrzebne mam na myśli tą bzdurną dokumentację w której praktyczmnie nic nie ma trzy raz jest opis w jakim terenie jest odwiert totalne zero... więcej durnoty w tym wszystkim jest fakt , że odwiert trwał jeden dzień a załatwianie w Starostwie Powiatowym trwa już drugi rok -paranoja !!! komu to służy Czy nie należy powócić do koncepcji likwidacji starostw które zamiast ułatwiać szmacą petenta .Polski system urzędniczy jest chory oni za nasze pieniądze powinni nam pomagać a nie utrudniać W sprawie swojej studni byłem w Starostwie Powiatowym już osiem razy - czy tak powinno być .  rozwiń
 • pływak, 2016-03-24 14:22:47

  No to ceny w Aquaparkach i na basenach spadną
 • wks, 2016-03-24 10:48:21

  lepiej zarosnąć brudem i śmierdzieć. Po prostu chcą z nas zrobić dziadów