PARTNER PORTALU
  • BGK

Opole: awaria sieci ciepłowniczej

  • PAP/rs    1 grudnia 2017 - 16:19
Opole: awaria sieci ciepłowniczej
W piątek mieszkańcy Opola zostali odcięci od dostaw ciepła. (Fot. Shutterstock.com)

W piątek mieszkańcy Opola obsługiwani przez Energetykę Cieplną Opolszczyzny zostali odcięci od dostaw ciepła. Powodem jest awaria miejskiej sieci.
Pierwsze sygnały o awarii sieci ciepłowniczej w stolicy regionu pojawiły się w piątek rano. Obsługująca praktycznie całe miasto ECO, której większościowy pakiet należy do miasta Opole, w komunikacie na swojej stronie internetowej poinformowała, że ze względu na brak wiedzy o miejscu awarii, konieczne okazało się wyłączenie miejskiego systemu zasilającego w ciepło i ciepłą wodę zarówno osiedla mieszkaniowe, jak i placówki oświatowe i jednostki służby zdrowia.

Anna Monkiewicz ze spółki ECO - na pytanie o zakres awarii - poinformowała, że pierwsze sygnały pracownicy ciepłowni uzyskali ok. godz. 6 rano. Po wyłączeniu systemu, sukcesywnie przywracano dostawy ciepła do odbiorców na Zaodrzu, w Śródmieściu i Centrum.

Według zapewnień przedstawiciela ECO, ok. godz. 14 bez ciepła pozostawali jeszcze klienci z części największego opolskiego osiedla Armii Krajowej. Spółka nie odpowiedziała na pytanie, ilu odbiorców dotknęła awaria i kiedy planowane jest przywrócenie dostaw do wszystkich mieszkańców stolicy regionu.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.