PARTNER PORTALU
  • BGK

Opole będzie musiało dopłacić do wywozu śmieci

  • PAP    12 czerwca 2013 - 13:14
Opole będzie musiało dopłacić do wywozu śmieci

Opole rozstrzygnęło przetarg na wywóz odpadów. Oferty firm startujących w przetargu były droższe nie przewidywano, więc miasto będzie musiało dołożyć ze swojego budżetu ok. 2 mln zł.
Miasto zostało podzielone na trzy sektory, z których będą odbierane odpady. Na każdy sektor w przetargu wpłynęła tylko jedna oferta. "Po otwarciu kopert przeprowadziliśmy weryfikację formalną, a także merytoryczną ofert. Wczoraj podpisano dokumenty związane z rozstrzygnięciem przetargu, a do końca tygodnia powinniśmy podpisać umowy z wykonawcami" - powiedziała PAP rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta w Opolu Alina Pawlicka-Mamczura.

Czytaj też: W większości gmin przetargi śmieciowe zbliżają się do końca

W pierwszym i trzecim sektorze śmieci będzie odbierać konsorcjum firm Remondis i Elkom, które zaproponowało ceny odpowiednio 4,2 i 4,6 mln zł. W drugim sektorze ofertę złożył jedynie Remondis, który zaoferował cenę 2,6 mln zł. Wartość całego zamówienia na półtora roku to ponad 11,6 mln zł. Opolski ratusz przewidział na odbiór odpadów 9,6 mln zł, różnicę między wartościami ofert a przewidzianą przez ratusz kwotą - ok. 2 mln zł - trzeba będzie dołożyć z budżetu miasta.

"Rada miasta będzie musiała przeprowadzić korektę budżetu" - tłumaczy Alina Pawlicka-Mamczura. Umowa wchodzi w życie od 1 lipca br. i będzie obowiązywać przez półtora roku, do końca 2014 r. Wówczas zostanie rozpisany nowy przetarg. Do tej pory za odbiór odpadów odpowiedzialna była w Opolu głównie firma Remondis. Nie będzie więc problemu z wymianą kubłów na śmieci. W większości przypadków dostawione zostaną jedynie te służące do segregacji odpadów.

Większość opolan w składanych w ratuszu deklaracjach stwierdziła, że zamierza segregować śmieci. Jak powiedziała PAP rzeczniczka opolskiego ratusza, jest to blisko 90 proc. mieszkańców.

Nie wszyscy jednak złożyli deklaracje. Wpłynęło ich ponad 28 tys., a brakuje jeszcze niespełna 7 tys. "Będziemy wzywać te osoby, które nie złożyły deklaracji, by to uczyniły. Jeśli to nie poskutkuje, sami będziemy im naliczać opłaty za wywóz śmieci" - zapowiedziała Pawlicka-Mamczura.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.