PARTNER PORTALU
  • BGK

Opole: Nadal trwa usuwanie awarii ciepłowniczej

  • PAP/JS    1 grudnia 2017 - 21:29
Opole: Nadal trwa usuwanie awarii ciepłowniczej
W biurze spółki nie udało się uzyskać informacji, ilu odbiorców było odciętych od dostaw ciepła. (fot. pixabay.com)

Część mieszkańców dzielnicy Armii Krajowej w Opolu od rana nie ma ciepła z miejskiej sieci. Jak poinformowała Energetyka Cieplna Opolszczyzny, dostawy energii powinny zostać wznowione w nocy z piątku na sobotę.
Jak ustaliła, do awarii sieci doszło we wczesnych godzinach porannych. Uszkodzenia sieci były na tyle poważne, że zaopatrująca miasto w ciepło spółka Energetyka Cieplna Opolszczyzny wyłączyła system zasilający w ciepło osiedla mieszkaniowe, szpitale i jednostki użyteczności publicznej na znacznej części Opola. Według komunikatów zamieszczanych na stronie spółki, począwszy od godzin przedpołudniowych stopniowo przywracano dostawy energii do kolejnych części miasta.

Po godzinie 16-tej ciepło zaczęło płynąć do Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego. W biurze spółki nie udało się uzyskać informacji, ilu odbiorców było odciętych od dostaw ciepła. Jak poinformował Piotr Letachowicz z biura prasowego Urzędu Miasta Opole, urząd nie otrzymał informacji z podległych jednostek oświatowych o problemach w dostawie energii.

Według informacji z komunikatu ECO S.A. przysłanym do PAP po godzinie 20-tej, obecnie trwają prace związane z przywróceniem dostawy ciepła do budynków zlokalizowanych na os. Armii Krajowej w Opolu. "Jeszcze dzisiaj, w godzinach nocnych planowane jest przywrócenie dostaw ciepła do budynków na osiedlu Armii Krajowej oraz na terenach przyległych. Tym samym w całym Mieście zostanie przywrócona dostawa ciepła" - czytamy w informacji ECO.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.