Opole: Nadal trwa usuwanie awarii ciepłowniczej

Część mieszkańców dzielnicy Armii Krajowej w Opolu od rana nie ma ciepła z miejskiej sieci. Jak poinformowała Energetyka Cieplna Opolszczyzny, dostawy energii powinny zostać wznowione w nocy z piątku na sobotę.
Opole: Nadal trwa usuwanie awarii ciepłowniczej
W biurze spółki nie udało się uzyskać informacji, ilu odbiorców było odciętych od dostaw ciepła. (fot. pixabay.com)

Jak ustaliła, do awarii sieci doszło we wczesnych godzinach porannych. Uszkodzenia sieci były na tyle poważne, że zaopatrująca miasto w ciepło spółka Energetyka Cieplna Opolszczyzny wyłączyła system zasilający w ciepło osiedla mieszkaniowe, szpitale i jednostki użyteczności publicznej na znacznej części Opola. Według komunikatów zamieszczanych na stronie spółki, począwszy od godzin przedpołudniowych stopniowo przywracano dostawy energii do kolejnych części miasta.

Po godzinie 16-tej ciepło zaczęło płynąć do Wojewódzkiego Specjalistycznego Zespołu Neuropsychiatrycznego. W biurze spółki nie udało się uzyskać informacji, ilu odbiorców było odciętych od dostaw ciepła. Jak poinformował Piotr Letachowicz z biura prasowego Urzędu Miasta Opole, urząd nie otrzymał informacji z podległych jednostek oświatowych o problemach w dostawie energii.

Według informacji z komunikatu ECO S.A. przysłanym do PAP po godzinie 20-tej, obecnie trwają prace związane z przywróceniem dostawy ciepła do budynków zlokalizowanych na os. Armii Krajowej w Opolu. "Jeszcze dzisiaj, w godzinach nocnych planowane jest przywrócenie dostaw ciepła do budynków na osiedlu Armii Krajowej oraz na terenach przyległych. Tym samym w całym Mieście zostanie przywrócona dostawa ciepła" - czytamy w informacji ECO.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE