PARTNER PORTALU
  • BGK

Opole: Od maja niższa opłata za śmieci dla rodzin wielodzietnych

  • MN    25 kwietnia 2016 - 15:28
Opole: Od maja niższa opłata za śmieci dla rodzin wielodzietnych
Od pierwszego maja w Opolu rodzina z trójką dzieci zapłaci więc nie 65 zł miesięcznie za wywóz śmieci, lecz 45,5 zł. (fot. pixabay)

• Od maja rodziny wielodzietne w Opolu zapłacą mniej za wywóz śmieci.
• Z ulgi skorzystają rodziny z minimum trójką dzieci.
• Rodziny wielodzietne zaoszczędzą 30 proc. na opłatach śmieciowych.
Od początku maja tego roku ruszą zniżki dla rodzin wielodzietnych w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Opolu. Rodziny mające przynajmniej trójkę dzieci zapłacą o 30 proc. mniej za wywóz odpadów każdego miesiąca. Dzieci jednak nie mogą mieć więcej niż 18 lat, lub 25 lat, jeśli wciąż się uczą. Ograniczenia wiekowego nie ma tylko w przypadku, gdy dziecko ma orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Zniżka w opłacie śmieciowej dla rodzin wielodzietnych wchodzi w życie dzięki odpowiedniej uchwale, którą pod koniec ubiegłego roku przyjęła rada miasta w Opolu. Jak podkreślał wtedy prezydent Opola, jest to jeden z elementów polityki prorodzinnej, którą miasto chce realizować.

Jak wynika z wyliczeń opolskiego urzędu wojewódzkiego, maksymalna liczba rodzin wielodzietnych nie powinna przekroczyć liczby 1978. Jeśli rodziny otrzymają ulgi w wysokości 30 proc., szacowana miesięcznie różnica we wpływach z opłaty śmieciowej wyniesie ok. 41,5 tys. zł (niecałe pół miliona złotych rocznie).

Od pierwszego maja w Opolu rodzina z trójką dzieci zapłaci więc nie 65 zł miesięcznie za wywóz śmieci, lecz 45,5 zł. Rodzina z piątką dzieci płaciła 91 zł, a teraz zapłaci 63,7 zł. Kwoty dotyczą odpadów segregowanych. Za niesegregowane stawka miesięczna jest odpowiednio wyższa, ale ulgi też obowiązują.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.