Opole: Od maja niższa opłata za śmieci dla rodzin wielodzietnych

• Od maja rodziny wielodzietne w Opolu zapłacą mniej za wywóz śmieci.
• Z ulgi skorzystają rodziny z minimum trójką dzieci.
• Rodziny wielodzietne zaoszczędzą 30 proc. na opłatach śmieciowych.
Opole: Od maja niższa opłata za śmieci dla rodzin wielodzietnych
Od pierwszego maja w Opolu rodzina z trójką dzieci zapłaci więc nie 65 zł miesięcznie za wywóz śmieci, lecz 45,5 zł. (fot. pixabay)

Od początku maja tego roku ruszą zniżki dla rodzin wielodzietnych w opłacie za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Opolu. Rodziny mające przynajmniej trójkę dzieci zapłacą o 30 proc. mniej za wywóz odpadów każdego miesiąca. Dzieci jednak nie mogą mieć więcej niż 18 lat, lub 25 lat, jeśli wciąż się uczą. Ograniczenia wiekowego nie ma tylko w przypadku, gdy dziecko ma orzeczenie o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Zniżka w opłacie śmieciowej dla rodzin wielodzietnych wchodzi w życie dzięki odpowiedniej uchwale, którą pod koniec ubiegłego roku przyjęła rada miasta w Opolu. Jak podkreślał wtedy prezydent Opola, jest to jeden z elementów polityki prorodzinnej, którą miasto chce realizować.

Jak wynika z wyliczeń opolskiego urzędu wojewódzkiego, maksymalna liczba rodzin wielodzietnych nie powinna przekroczyć liczby 1978. Jeśli rodziny otrzymają ulgi w wysokości 30 proc., szacowana miesięcznie różnica we wpływach z opłaty śmieciowej wyniesie ok. 41,5 tys. zł (niecałe pół miliona złotych rocznie).

Opole: Zniżki w opłacie śmieciowej dla rodzin wielodzietnych.
Opole: Zniżki w opłacie śmieciowej dla rodzin wielodzietnych.

Od pierwszego maja w Opolu rodzina z trójką dzieci zapłaci więc nie 65 zł miesięcznie za wywóz śmieci, lecz 45,5 zł. Rodzina z piątką dzieci płaciła 91 zł, a teraz zapłaci 63,7 zł. Kwoty dotyczą odpadów segregowanych. Za niesegregowane stawka miesięczna jest odpowiednio wyższa, ale ulgi też obowiązują.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE