PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie: ECO inwestuje i obniża ceny ogrzewania

  • wnp.pl/AT    27 września 2016 - 11:18
Opolskie: ECO inwestuje i obniża ceny ogrzewania
Od 1 sierpnia br. wszyscy korzystający z usług ECO płacą za ciepło średnio 2,11 proc. mniej niż dotychczas (fot. PTWP)

• Energetyka Cieplna Opolszczyzny (ECO), która w br. wyda niemal 40 mln zł na remonty oraz inwestycje, niedawno drugi raz w br. obniżyła ceny ciepła.
• Chcemy, żeby nasze ciepło było konkurencyjne i atrakcyjne względem innych sposobów ogrzewania - powiedział Wiesław Chmielowicz, prezes ECO.
ECO co roku tworzy plan inwestycyjno-remontowy obejmujący długą listę zadań. W tym roku, jak informuje, jest ich 235, wycenionych na blisko 40 mln zł. Tylko w Opolu na 158 zadań ECO wyda 21,8 mln zł. Większość tego budżetu dedykowana jest modernizacjom i remontom. Będą budowane kolejne węzły, sieci ciepłownicze i przyłącza. 75 proc. nowych podłączeń dotyczy Opola.

Do tegorocznych priorytetów należą m.in. modernizacja ładowarko-zwałowarki oraz wywrotnicy wagonowej wraz z wózkami wygarniającymi. Chodzi o urządzenia niezbędne do poprawnej pracy systemu nawęglania, które służą spółce od lat 80. i choć należą do weteranów parku maszynowego ECO, to ich kompleksowa rewitalizacja ma pozwolić na dalsze, niezawodne ćwierć wieku eksploatacji.

Czytaj też: Jak obniżyć rachunki za prąd, wodę i ogrzewanie?

URE zaakceptował wniosek ECO i od 1 sierpnia br. wszyscy korzystający z usług spółki płacą za ciepło średnio 2,11 proc. mniej niż dotychczas. To druga obniżka w tym roku. Spółka podaje, że odczują ją przede wszystkim mieszkańcy Opola i wskazuje, że biorąc pod uwagę poprzednią obniżkę cen ze stycznia 2016 roku, mieszkańcy Opola uzyskają łącznie w 2016 roku ponad 3 proc. oszczędności. W skali całego obszaru działalności firmy spadek cen wyniósł średnio 2,79 proc.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.