PARTNER PORTALU
  • BGK

Opolskie MZK z nową zajezdnią za 35 mln złotych

  • PAP/JS    28 kwietnia 2017 - 19:43
Opolskie MZK z nową zajezdnią za 35 mln złotych
Projekt obejmuje kompleksową modernizację całej zajezdni, z wyjątkiem budynku biurowego (fot. Opole. wikipedia.org)

Miejski Zakład Komunikacji w Opolu rozpoczął budowę nowej zajezdni. Koszt inwestycji to 35 mln złotych. W piątek (28 kwietnia) podpisano umowę z generalnym wykonawcą - firmą Adamietz.
Projekt obejmuje kompleksową modernizację całej zajezdni, z wyjątkiem budynku biurowego. Głównym założeniem inwestycji jest obniżenie emisji szkodliwych substancji do środowiska. W jej ramach zostanie wybudowany nowoczesny ciąg diagnostyczno-obsługowy w hali o powierzchni 1600 m. kw. Odbywać się tam będzie obsługa techniczna pojazdów, włącznie z możliwością bezprzewodowego programowania wszystkich urządzeń pokładowych i wymiany danych z centralnym serwerem systemu.

Mycie, czyszczenie i sprzątanie autobusów możliwe będzie w zautomatyzowanych myjniach z mechanicznym i biologicznym oczyszczaniem, w których używana będzie woda opadowa z dachu hali. Urządzenia recyklingu wody będą funkcjonowały jak klasyczna oczyszczalnia miejska w oparciu o kilkuetapowy cykl wykorzystujący do oczyszczenia m.in. nieszkodliwe dla środowiska kultury bakterii.

Dodatkowo zmodernizowana zostanie stacja paliw. Wymieniona zostanie cała instalacja paliwowa wraz ze zbiornikami, dystrybutorami i wiatą osłaniającą autobusy podczas tankowania. Przy tej okazji zostaną usunięte wszystkie przestarzałe zbiorniki jednopłaszczowe, w których miejsce zostanie zabudowany zbiornik używany do oczyszczania spalin w silnikach wysokoprężnych. W hali będą mogły być także obsługiwane autobusy zasilane gazem ziemnym i wodorem.

Łączna wartość inwestycji to 35 mln złotych. Dofinansowanie z funduszy europejskich to prawie 15 mln złotych. Wkład własny pochodzić będzie ze środków własnych spółki. Zakończenie inwestycji zaplanowano na 2019 rok.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.