PARTNER PORTALU
  • BGK

Opóźnienia pociągów w całej Polsce. Rekord? 700 minut

  • PAP    21 stycznia 2014 - 08:32
Opóźnienia pociągów w całej Polsce. Rekord? 700 minut

Tragiczna sytuacja na kolei. Z powodu niesprzyjające warunków atmosferycznych stoją pociągi w całej Polsce. Niektóre składy są opóźnione o kilka godzin.
Oblodzenie sieci trakcyjnej utrudnia ruch pociągów w Świętokrzyskiem i w Wielkopolsce. Najgorzej było do tej pory w rejonie Skarżyska-Kamiennej i Ostrowa Wielkopolskiego. 82 pociągi spóźniły się bardziej niż godzinę. Rekordzista miał ponad 700 minut opóźnienia.

W związku z przemieszczaniem się frontu atmosferycznego, w najbliższych godzinach utrudnienia są oczekiwane w rejonie Kielc i Wrocławia.

Nad utrzymaniem przejezdności linii kolejowych pracuje 27 lokomotyw (20 spalinowych i 7 elektrycznych) i 16 pociągów sieciowych, których zadaniem jest likwidacja oblodzenia przewodów trakcyjnych.

Marznący deszcz i warunki na poznańskim lotnisku spowodowały, że z Poznania nie odleciały we wtorek rano trzy samoloty. Jak podała PAP rzeczniczka portu lotniczego w Poznaniu Hanna Surma, poranny lot do Londynu odbył się z lotniska we Wrocławiu. "W poniedziałek nie zostały zrealizowane przyloty z Warszawy i Kopenhagi, więc dzisiejsze odloty na te lotniska zostały odwołane" - powiedziała Surma.

Jak poinformował PAP Mirosław Siemieniec z biura prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., po awariach trakcji najpoważniejsza sytuacja w kraju jest w okolicy węzła Ostrów Wielkopolski.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.