PARTNER PORTALU
  • BGK

Orkan Ksawery: PKP PLK ostrzega przed odwołanymi pociągami

  • PAP/KDS    6 października 2017 - 11:16
Orkan Ksawery: PKP PLK ostrzega przed odwołanymi pociągami
- Na torach trwa usuwanie skutków wichury, nie ma zatrzymanych pociągów - informuje Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP PLK (fot. konin.policja.gov.p)

Pod numerem infolinii 703 200 200 pasażerowie podróżujący koleją mogą uzyskać informację o opóźnieniach i odwołaniach pociągów, które są następstwem przejścia nad Polską orkanu Ksawery.
- Na torach trwa usuwanie skutków wichury, nie ma zatrzymanych pociągów. Poza kilkoma odcinkami sieć kolejowa jest przejezdna, ale niektóre pociągi mogą być odwołane - poinformował w piątek (06.10) w komunikacie rzecznik prasowy PKP PLK Mirosław Siemieniec. Jak dodał, na sieci kolejowej nie ma zatrzymanych pociągów. Działa specjalny sztab, w ramach którego zarządca infrastruktury na bieżąco współpracuje z przewoźnikami kolejowymi w zakresie organizacji ruchu pociągów.

Zgodnie z komunikatem, poza odcinkami Ostrów Wielkopolski - Kluczbork, Ostrów Wielkopolski - Oleśnica, Zielona Góra - Czerwieńsk - Zbąszynek, Zielona Góra - Czerwieńsk - Rzepin oraz stacją Zielona Góra, sieć kolejowa jest przejezdna. Utrudnienia są także na stacjach Poznań i Ostrów Wielkopolski.

Siemieniec dodał, że na odcinku Zielona - Góra - Czerwieńsk utrudnienia mogą potrwać do soboty do godzin popołudniowych. - Zespoły techniczne PLK pracują nad przywróceniem ruchu na liniach regionalnych w woj. śląskim: Mysłowice - Brzezinka i w okolicach Ustronia - poinformował rzecznik.

Czytaj więcej: Orkan Ksawery: Bilans wichur nad Polską

Wskazał, że strona niemiecka nadal podtrzymuje wprowadzone w czwartek od godz. 18-tej wstrzymanie ruchu pociągów. Pociągi z Warszawy dojeżdżają do Rzepina i z Rzepina powracają do Warszawy.

- Na miejscu pracują 24 lokomotywy osłonowe do przeciągania składów i sprawdzania linii kolejowych. W dyspozycji zarządcy infrastruktury jest 165 zespołów szybkiego usuwania awarii, 68 pociągów sieciowych do naprawy sieci trakcyjnej oraz 20 zespołów kolejowego ratownictwa technicznego - zaznaczył Siemieniec.

Zapewnił, że w nocy przewoźnik PKP Intercity - tam, gdzie było to możliwe - wydawał i dostarczał dodatkowe poczęstunki. Non stop trwają intensywne prace służb technicznych, w celu przywrócenia drożności linii kolejowych.

Siemieniec ostrzegł, że w następstwie nawałnic pasażerowie powinni liczyć się ze zmianami w ruchu pociągów. Według niego niektóre pociągi mogą zostać odwołane. - Pociągi będą kierowane trasami okrężnymi lub może być wprowadzana komunikacja zastępcza - wyjaśnił.

Zgodnie z komunikatem, podróżni mogą uzyskać informację. Na stacjach, przystankach i w pociągach wygłaszane są dodatkowe komunikaty o bieżącej sytuacji i możliwości kontynuowania podróży.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.