Orliki Tuska do odstrzału

Program Platformy Obywatelskiej budowy boisk sportowych pochłonął miliard złotych. Z 2,6 tys. obiektów kilkaset potrzebuje pilnego remontu.
Orliki Tuska do odstrzału
Naprawa zaniedbanych orlików wymagałaby 500 mln zł. Fot. Mat. prasowe

Rząd PiS planuje jednak pogrzebanie sztandarowego programu poprzedników. Nie da ani grosza na ich modernizację – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Jeśli obiekty te nie zostaną wyremontowane, połowa z nich stanie się zagrożeniem dla dzieci.

Zdaniem ministra sportu Witolda Bańki konieczność remontu orlików pokazuje sposób, w jaki budowano te obiekty.

Inaczej ocenia sprawę Ireneusz Raś, współtwórca koncepcji budowy boisk, przewodniczący sejmowej komisji sportu. – To przecież normalne, że zużywa się coś, z czego ludzie korzystają – zżyma się w rozmowie z dziennikarzami „Dziennika Gazety Prawnej”.

Umowy między resortem sportu a samorządami w sprawie orlików są tak sformułowane, że pieniądze na remonty powinni znaleźć lokalni działacze – przypomina „Dziennik Gazeta Prawna”. Resort nie dysponuje jednak środkami na ten cel. Naprawa zaniedbanej połowy boisk w kraju wymagałaby nakładów na poziomie nawet 500 mln zł.

Problem w tym, że części orlików zaraz nie będzie. Młodym sportowcom zostaną zatem sale gimnastyczne lub szkolne korytarze. Jak w latach 80. – podsumowuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (6)ZOBACZ WSZYSTKIE

Do Ruch Samorządowy: Wyniki piłkarskie nie wzięły się z "orlików". Przeczytaj, co lewy but napisał do wera, to może coś zrozumiesz POkrętaczu.

ruchprorządowy, 2016-08-11 14:11:16 odpowiedz

Do wera: Orliki, zostały pobudowane, bo Tusk pogrywał czasem w piłkę z Schetyną oraz po to aby lokalnym "firmom" typu "krzak", dać dobrze zarobić, przy byle jakości wbudowanych materiałów i wykonania. Za skutki tego działania, należy rozliczyć Platformę Obywatelską, która dzisiaj... wszystko zwala na PiS. To typowe dla POkrętaczy. rozwiń

lewybut, 2016-08-11 13:51:21 odpowiedz

Do Ruch Samorządowy: ALE JESTEŚ GŁUPI BEZMUZGI POLACZEK ,JAK RESZTA POLACZKÓW TYLKO ROBISZ Z SIEBIE IDIOTE , MIERNOTO

bmmgyukkjhhk, 2016-08-11 12:36:26 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE