PARTNER PORTALU
 • BGK

Orliki Tuska do odstrzału

 • PAP/JL    9 sierpnia 2016 - 07:07
Orliki Tuska do odstrzału

Naprawa zaniedbanych orlików wymagałaby 500 mln zł. Fot. Mat. prasowe

Program Platformy Obywatelskiej budowy boisk sportowych pochłonął miliard złotych. Z 2,6 tys. obiektów kilkaset potrzebuje pilnego remontu.
Rząd PiS planuje jednak pogrzebanie sztandarowego programu poprzedników. Nie da ani grosza na ich modernizację – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Jeśli obiekty te nie zostaną wyremontowane, połowa z nich stanie się zagrożeniem dla dzieci.

Zdaniem ministra sportu Witolda Bańki konieczność remontu orlików pokazuje sposób, w jaki budowano te obiekty.

Inaczej ocenia sprawę Ireneusz Raś, współtwórca koncepcji budowy boisk, przewodniczący sejmowej komisji sportu. – To przecież normalne, że zużywa się coś, z czego ludzie korzystają – zżyma się w rozmowie z dziennikarzami „Dziennika Gazety Prawnej”.

Umowy między resortem sportu a samorządami w sprawie orlików są tak sformułowane, że pieniądze na remonty powinni znaleźć lokalni działacze – przypomina „Dziennik Gazeta Prawna”. Resort nie dysponuje jednak środkami na ten cel. Naprawa zaniedbanej połowy boisk w kraju wymagałaby nakładów na poziomie nawet 500 mln zł.

Problem w tym, że części orlików zaraz nie będzie. Młodym sportowcom zostaną zatem sale gimnastyczne lub szkolne korytarze. Jak w latach 80. – podsumowuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (6)

 • ruchprorządowy, 2016-08-11 14:11:16

  Do Ruch Samorządowy: Wyniki piłkarskie nie wzięły się z "orlików". Przeczytaj, co lewy but napisał do wera, to może coś zrozumiesz POkrętaczu.
 • lewybut, 2016-08-11 13:51:21

  Do wera: Orliki, zostały pobudowane, bo Tusk pogrywał czasem w piłkę z Schetyną oraz po to aby lokalnym "firmom" typu "krzak", dać dobrze zarobić, przy byle jakości wbudowanych materiałów i wykonania. Za skutki tego działania, należy rozliczyć Platformę Obywatelską, która dzisiaj... wszystko zwala na PiS. To typowe dla POkrętaczy.  rozwiń
 • bmmgyukkjhhk, 2016-08-11 12:36:26

  Do Ruch Samorządowy: ALE JESTEŚ GŁUPI BEZMUZGI POLACZEK ,JAK RESZTA POLACZKÓW TYLKO ROBISZ Z SIEBIE IDIOTE , MIERNOTO