Osiem pociągów odwołanych

Osiem pociągów odwołały na razie w poniedziałek Przewozy Regionalne w woj. śląskim. To pociągi kursujące na trasach między Katowicami, a Kozłowem lub Kielcami, Katowicami, a Bielskiem-Białą lub Zwardoniem oraz Katowicami, a Wodzisławiem Śląskim.
Osiem pociągów odwołanych

Poniedziałkowe odwołania pociągów to efekt braku obsady maszynistów PR, którzy w piątek zaczęli składać pracodawcy zwolnienia lekarskie. W niedzielę na zwolnieniach przebywały 43 osoby. W poniedziałek rano w związku z tą sytuacją zebrał się Regionalny Zespół Zarządzania Kryzysowego – powołany w piątek przez naczelnika Ekspozytury Zarządzania Ruchem Kolejowym w Sosnowcu.

Jak poinformowała uczestnicząca w tym spotkaniu Bożena Fajkis ze śląskiego zakładu Przewozów Regionalnych, w związku z brakiem maszynistów spółka odwołała osiem pociągów, które w poniedziałek planowo miały wyjechać na tory woj. śląskiego. Za te pociągi nie będzie autobusowej komunikacji zastępczej.

Chodzi o pociągi odjeżdżające: o godz. 5.15 z Kozłowa do Katowic, o 7.38 z Katowic do Kielc, o 8.00 z Bielska-Białej do Katowic, o 8.15 z Katowic do Wodzisławia Śląskiego, o 11.35 z Wodzisławia Śląskiego do Katowic, o 11.37 ze Zwardonia do Katowic, o 13.08 z Katowic do Zwardonia oraz o 22.46 z Katowic do Bielska-Białej.

Fajkis przekazała również, że tego dnia pociągi Przewozów Regionalnych na trasie Sosnowiec Główny – Katowice – Tychy Lodowisko prowadziło będzie pięciu maszynistów wypożyczonych przez należącą do samorządu woj. śląskiego spółkę Koleje Śląskie. W piątek, sobotę i niedzielę Koleje Śląskie jeździły na tej trasie własnymi pociągami, łącznie uruchamiając w te dni 82 kursy.

Łącznie w sobotę i niedzielę PR odwołały w regionie 16 pociągów. Tylko częściowo udało się je zastąpić dodatkowymi kursami Kolei Śląskich, komunikacją autobusową i umożliwieniem podróży pasażerów PR pociągami TLK, spółki PKP Intercity.

Na razie nie ma pewności czy liczba odwołanych pociągów w poniedziałek nie ulegnie zmianie, np. wskutek dostarczenia zwolnień przez kolejnych maszynistów. O aktualne informacje na temat kursowania pociągów podróżni mogą pytać pod numerami telefonów: 782 554 681 i 782 554 440.

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE