PARTNER PORTALU
  • BGK

Osowa rusza z budową kanalizacji sanitarnej

  • www.Osowa24.pl    8 listopada 2012 - 12:00
Osowa rusza z budową kanalizacji sanitarnej

Rusza kolejny etap budowy kanalizacji sanitarnej w Osowej. Właściciele kolejnych 450 nieruchomości, będą mogli przyłączyć je do miejskiej kanalizacji sanitarnej.
Będzie to możliwe po zakończeniu całej inwestycji w 2014 roku. Powstanie 17,15 km nowej sieci. To największa kanalizacyjna inwestycja realizowana przez GIWK w ramach drugiego etapu Gdańskiego projektu wodno-ściekowego (w latach 2007-2014).

Zatem doczekaliśmy się rozpoczęcia prac, na które tak bardzo czeka część Osowian. Obecne prace są kontynuacją inwestycji zrealizowanej w ramach pierwszego etapu projektu (w latach 2006-2011) - w dzielnicy Osowa wybudowano wówczas 11,97 km sieci kanalizacji sanitarnej.

Nowa inwestycja obejmuje budowę sieci kanalizacji wraz z przyłączami i studzienkami przyłączeniowymi do posesji. Prace odbywać się będą w okresie od IV kwartału 2012 r. do połowy 2014 r. w podziale na dwie części:

Część I:
budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przyłączami i studzienkami przyłączeniowymi do posesji w rejonie ulic: Kielnieńskiej, Myśliborskiej, Chełmińskiej, Chojnickiej, Krajeńskiej, Złotowskiej, Kruszwickiej, Kwidzyńskiej, Gnieźnieńskiej i Iławskiej

budowa bezobsługowej przepompowni ścieków w rejonie ul. Kielnieńskiej

Część II:
budowa sieci wodociągowej w ul. Zeusa i Junony

budowa sieci kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej i tłocznej wraz z przyłączami i studzienkami przyłączeniowymi do posesji w rejonie ulic: Nowy Świat, Oriona, Penelopy, Barniewickiej, Konstelacji, Zeusa, Seleny, Herosa, Westy, Cerery, Hestii, Junony, Izydy, Konkordii, Jutrzenki, Centaura i Letniskowej

budowa bezobsługowej przepompowni ścieków w rejonie ul. Letniskowej.

Pierwsze prace będą realizowane w Chwaszczynie oraz w ulicach: Kruszwickiej i Myśliborskiej. W związku z prowadzonymi robotami w ulicach tych nastąpi zmiana organizacji ruchu. Przewiduje się odcinkowe zwężenie jezdni, a także okresowe zamykanie fragmentów ulic (ograniczenie ruchu na danym fragmencie) wraz z wyznaczeniem objazdów. Utrudnienia potrwają do końca roku.

Budowa kanalizacji sanitarnej jest realizowana przez Gdańską Infrastrukturę Wodociągowo-Kanalizacyjną w ramach Gdańskiego projektu wodno-ściekowego etap II, dofinansowanego ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej, Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Wykonawcą prac w Osowej jest spółka EKO-BET ze Złocieńca.

Łączny koszt inwestycji wynosi 10,5 mln zł brutto. W ramach Gdańskiego projektu wodno-ściekowego etap II powstanie łącznie 27 km sieci sanitarnej. W 2012 roku rozpoczęła się także budowa sieci w dzielnicach Smęgorzyno oraz Maćkowy. Całkowity koszt Gdańskiego projektu wodno-ściekowego etap II wynosi 290 mln PLN netto, z czego 56% kosztów jest dofinansowanych ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.