PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostatni dzwonek na stołeczne deklaracje

  • AW    18 lipca 2013 - 16:26

Piątek, 19 lipca, to ostatni dzień, w którym przyjmowane będą deklaracje o sposobie zbierania odpadów w Warszawie. Dzielnicowe wydziały obsługi mieszkańców będą pracować tego dnia dłużej - do godz. 19.
Jak przypomina stołeczny ratusz, deklaracje można składać osobiście w urzędach dzielnic, przesłać listem poleconym lub przez internet, poświadczając podpisem elektronicznym.

Do dyspozycji mieszkańców pozostaje numer miejskiej infolinii: 800 70 70 47. Dyżurujący konsultanci odpowiedzą na pytania związane z funkcjonowaniem programu pomostowego w stolicy. Można tam również zgłaszać ewentualne problemy z odbiorem śmieci.

Przypomnijmy, od 1 lipca 2013 r. do końca stycznia 2014 r. w stolicy funkcjonuje system pomostowy, w którym odbiór odpadów zorganizowany jest według poprzednich zasad - mieszkańcy najczęściej segregują w nim odpady na dwie grupy: suchą i mokrą.

W trakcie trwania programu pomostowego mieszkańcy będą płacić miastu, a nie firmom. Miasto będzie z pobieranej opłaty śmieciowej opłacać faktury za odbiór śmieci od mieszkańców, które firmy będą przesyłać bezpośrednio do ratusza. Pierwszą opłatę należy uiścić do 29 lipca. Począwszy od sierpnia 2013 r., opłatę trzeba będzie wnosić do 28 dnia każdego miesiąca.

Czytaj też: Brak deklaracji oznacza wyższą opłatę za śmieci

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.