PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostrów Wielkopolski: ruszyła miejska wypożyczalnia rowerów

  • KDS    11 października 2017 - 16:31
Ostrów Wielkopolski: ruszyła miejska wypożyczalnia rowerów
Na razie w Ostrowie powstały dwie stacje do wypożyczania rowerów (fot.nextbike.pl)

Od dziś (11.10) mieszkańcy Ostrowa Wielkopolskiego mogą korzystać z miejskiej wypożyczalni rowerów. W ramach Ostrowskiego Roweru Miejskiego udostępnionych zostało 20 czerwonych rowerów. Przez pierwsze 4 godziny wypożyczenie jest bezpłatne.
- Jestem zachwycona tymi rowerami. Jeździ się znakomicie, widać, że są dobrej jakości – nową inwestycję komentuje Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. – Podoba mi się zwłaszcza kolorystyka, która nawiązuje do miejskiego logo tak, jak nowe autobusy miejskie - dodaje. 

Jak tłumaczy, dwie samoobsługowe stacje,  które właśnie zostały oddane do użytku, to dopiero początek. - Już teraz mogę zapewnić, że po przerwie zimowej rowery powrócą na wiosnę, a system będzie rozbudowywany - zaznacza pani prezydent. 

Jak informuje Tomasz Wojtkiewicz, prezes firmy Nextbike Polska, Ostrów Wielkopolski to czwarte miasto w Wielkopolsce, które zdecydowało się uruchomić system roweru miejskiego Nextbike.

- Miasto od lat inwestuje w infrastrukturę rowerową, od dziś mieszkańcy mają możliwość korzystania nie tylko z wygodnych ścieżek rowerowych, ale i rowerów publicznych – podkreśla Wojtkiewicz. 

Rower może wypożyczyć każdy zarejestrowany użytkownik Nextbike Polska. Osoby, które wcześniej założyły sobie konto w Poznaniu, Kaliszu, Wrocławiu, Warszawie czy innym mieście, mogą z niego skorzystać przy wypożyczeniu w Ostrowie Wielkopolskim.

Czytaj więcej: Rower miejski, Radom: W kolejnych miastach startują systemy rowerów miejskich

Z kolei nowi użytkownicy powinni się zarejestrować na stronie www.OstrowskiRowerMiejski.pl i wpłacić 10 złotych opłaty inicjalnej, z której finansowane będą przyszłe wypożyczenia. Po aktywowaniu konta można wypożyczać rowery. Wystarczy podejść do terminala, wpisać swój numer telefonu, kod PIN, który otrzymujemy podczas rejestracji, i numer wypożyczanego roweru. Można również skorzystać ze specjalnej darmowej aplikacji Nextbike na telefony komórkowe, która znacznie przyspiesza proces wypożyczenia. Po przejażdżce rower zwracamy, wpinając go w elektrozamek na jednej ze stacji Ostrowskiego Roweru Miejskiego.

Pierwsze 4 godziny każdego wypożyczenia jest całkowicie bezpłatne. Po przekroczeniu tego czasu każda następna godzina kosztuje 10 złotych. Po przekroczeniu 12 godzin dodatkowo naliczana jest opłata w wysokości 200 złotych. Rowery w Ostrowie Wielkopolskim można wypożyczać i oddawać na stacjach Dworzec PKP i Olimpijska.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.