PARTNER PORTALU
  • BGK

Ostrów Wielkopolski zmodernizuje gospodarkę wodno-ściekową

  • PAP/PSZ    5 października 2017 - 13:41
Ostrów Wielkopolski zmodernizuje gospodarkę wodno-ściekową
Sieć wodno-kanalizacyjną w Ostrowie Wielkopolskim czeka modernizacja. (fot. Shuttterstock)

Spółka Wodkan otrzymała 41 mln złotych unijnej dotacji na realizację największego w Ostrowie Wielkopolskim projektu inwestycyjnego, dotyczącego uporządkowania gospodarki wodno-ściekowej.
Łączny koszt inwestycji to 80 mln zł.

Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek poinformowała, że pieniądze zewnętrzne, które płyną do miasta, zawsze "ogromnie cieszą", "bo to zwieńczenie naszej ciężkiej pracy przy przygotowywaniu projektów inwestycyjnych i wniosków o dofinansowanie". "Teraz ta satysfakcja jest ogromna, bo to największe w historii Ostrowa Wielkopolskiego pieniądze unijne, jakie udało nam się pozyskać" - podkreśliła.

Zdaniem prezesa Wodkanu Marka Karolczaka pozyskane dofinansowanie pozwoli na modernizację dwóch ważnych obiektów - stacji uzdatniania wody oraz oczyszczalni ścieków na terenie Ostrowa i przyległych gmin, a także na modernizację sieci i wprowadzenie rozwiązań smart city - czyli inteligentnego systemu zarządzania siecią wodociągową i kanalizacyjną.

W ramach projektu inwestycyjnego spółka ponadto przeprowadzi renowację magistral wodociągowych, wybuduje sieci kanalizacji sanitarnej oraz zmodernizuje rurociągi tłocznych ścieków z Ostrowa Wielkopolskiego do Rąbczyna.

"Wybudujemy także odnawialne źródła energii oraz zakupimy sprzęt i specjalistyczne samochody" - dodał prezes Karolczak.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.