PARTNER PORTALU
 • BGK

Oto odpowiedź na bolączki samorządowców?

 • bad    26 sierpnia 2014 - 19:21
Oto odpowiedź na bolączki samorządowców?

Jeden z producentów masztów flagowych oraz słupów oświetleniowych w Polsce rozszerza ofertę o kompozytowe słupy oświetleniowe imitujące drzewa. W porównaniu z tradycyjnymi odpowiednikami konstrukcje kompozytowe z energooszczędnymi nośnikami światła zużywają nawet do 10 razy mniej energii, zapewniając jednocześnie taką samą jakość światła.
Latarnie imitujące drzewa po zapadnięciu zmroku pobierają od 40 do 60 watów energii. Po północy natomiast - kiedy tradycyjne latarnie są wyłączane - nowoczesne produkty, o których mowa samodzielnie obniżają pobieranie energii do 4 - 5 watów. Górna oprawa świetlna gaśnie, ale konstrukcja słupa zostaje podświetlona od środka.

Czytaj też: Gminy zapłacą za oświetlenie dróg publicznych na swoim terenie

Szeroko wykorzystywana obecnie infrastruktura oświetleniowa w parkach i na ścieżkach rowerowych jest przestarzała, przez co koszty jej eksploatacji są wysokie. Dlatego po kilku godzinach od zapadnięcia zmroku latarnie są wyłączane, a tereny rekreacyjne pustoszeją.

Tymczasem na rynku są dostępne energooszczędne i ekologiczne rozwiązania, które obniżają pobieranie energii przez nośniki oświetleniowe do 4-5 watów. Oparte na kompozytowej technologii słupy oświetleniowe pozwolą mieszkańcom na bezpieczne korzystanie z przestrzeni miejskiej, przy znacznie niższych niż dotychczas kosztach eksploatacji - tak istotnych dla samorządów.

- Nasze nowoczesne słupy oświetleniowe imitujące drzewa są odpowiedzią na bolączki samorządowców. Wiele terenów rekreacyjnych - w tym miejskich parków - pustoszeje po zapadnięciu zmroku ze względu na brak odpowiedniego oświetlenia. Władze lokalne - wiedząc jak duże koszty generuje iluminacja - decydują się na wyłączanie latarni po kilku godzinach ich pracy - mówi Zbigniew Szkopek, prezes Alumast.

- W związku z tym postanowiliśmy opracować produkt, który idealnie zagospodarowywałby tę niszę - gwarantując jednocześnie niskie zużycie prądu i satysfakcjonujące natężenie światła. Kompozytowe konstrukcje - na pierwszy rzut oka wyglądające jak drzewa - oraz nowoczesne oprawy świetlne - górne i umieszczone wewnątrz słupa - są rozwiązaniem łączącym w sobie te dwa aspekty. Szerokie zastosowanie naszych latarń nie tylko pozytywnie wpłynie na poziom bezpieczeństwa po zachodzie słońca czy odciążenie budżetów jednostek samorządu terytorialnego, ale również idealnie wkomponuje się w otaczającą przestrzeń - dodaje prezes.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • Jerzy Podgórski, 2014-08-28 21:36:38

  Prezydencie Katowic, Chorzowa, Marszałku woj. śląskiego - Dlaczego nie widać takiego -ekologicznego i oszczędnego oświetlenia w Parku T.Kościuszki,Parku Śląskim itp. miejscach w naszym województwie..
 • Mikołaj z Chorzowa, 2014-08-28 15:54:36

  Do Strupcio: Nasza, polska. Wygoogluj se bo warto. Nawet jest na giełdzie.
 • Strupcio, 2014-08-28 15:49:38

  Do Mikołaj z Chorzowa: a co to za firma???