PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto krytą pływalnię w Barcinie

  • PAP    19 października 2010 - 20:51

Nowoczesny, kryty basen pływacki otwarto we wtorek w Barcinie (woj. kujawsko-pomorskie). Inwestycja, pierwsza tego typu w powiecie żnińskim, kosztowała ponad 12 mln zł.
W nowym obiekcie sportowo-rekreacyjnym znalazły się: basen pływacki i rekreacyjny, brodzik dla dzieci, jacuzzi, 77-metrowa zjeżdżalnia oraz zespół saun. Wybudowany za 12,5 mln zł obiekt to największa z ukończonych w tym roku inwestycji sportowych w regionie, wspieranych z funduszy samorządu wojewódzkiego. 

"Gdy cztery lata temu sprawdzaliśmy stan bazy sportowej w regionie, okazało się, że aż dziewięć powiatów nie ma ani jednej krytej pływalni. Teraz wymazujemy te białe plamy na mapie naszego regionu" - podkreślił marszałek województwa Piotr Całbecki.

Pierwszy w tym roku basen otwarto we wrześniu w Osielsku koło Bydgoszczy.

"Pływalnia w Barcinie to pierwszy basen w powiecie żnińskim, a kolejny tego typu obiekt powstaje też w Żninie. Pierwsze pływalnie budujemy również w Radziejowie, Rypinie i Nakle" - dodał Całbecki.

Budowę pływalni w Barcinie samorząd województwa wsparł prawie 4 mln zł z wojewódzkiego budżetu. Budowa trwała prawie rok, a od środy basen będzie otwarty dla wszystkich mieszkańców regionu.

W tym roku Urząd Marszałkowski w Toruniu przeznaczył na budowę obiektów sportowych 70 mln zł. Pieniądze wydano na inwestycje realizowane w ramach rządowo-samorządowego programu "Moje Boisko - Orlik 2012", a także budowę hal sportowych, sal gimnastycznych stadionów, boisk i pływalni Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)