PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwarto proekologiczne ujęcie wody

  • PAP    23 stycznia 2013 - 17:44
Otwarto proekologiczne ujęcie wody

Proekologiczne ujęcie wody, spełniające standardy unijne, otwarto w środę w Jaworznie, po trwającej ponad dwa miesiące kompleksowej modernizacji - poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji (MPWiK) z Jaworzna. Koszt to ok. 1,5 mln zł.
Jak informuje przedsiębiorstwo, w zmodernizowanym ujęciu wody pitnej "Dąbrowski" zastosowano szereg nowoczesnych rozwiązań uzdatniania wody.

Nowa, przyjazna dla środowiska technologia polega m.in. na dwustopniowej filtracji, ozonowaniu oraz dezynfekcji wody za pośrednictwem niszczących mikroorganizmy lamp UV. Podczas uzdatniania nie stosuje się związków chemicznych.

"Wszystkie te procesy oczyszczania i uzdatniania wody przebiegają automatycznie w oparciu o sterowanie komputerowe" - informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji z Jaworzna.

Ujęcie Dąbrowski znajduje się w dawnym szybie kopalnianym o głębokości 103 m. Korzysta z niego ok. 5 tys. mieszkańców z osiedli Jeleń i Byczyna.

Przebudowa układu technologicznego kosztowała ok. 1,3 mln zł; ok. 200 tys. zł przeznaczono m.in. na termomodernizację budynku, w którym znajduje się ujęcie.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: