PARTNER PORTALU
  • BGK

Otwock podpisał umowę z firmą odbierającą odpady

  • AT    16 grudnia 2013 - 09:39
Otwock podpisał umowę z firmą odbierającą odpady

Lekaro – jedna z firm zajmujących się zagospodarowaniem odpadów na terenie aglomeracji warszawskiej – podpisało umowę na obsługę gminy Otwock w nowym systemie odbioru i zagospodarowania odpadów.
Kontrakt zawarto 13 grudnia w konsorcjum z niemieckimi firmami Remondis-Otwock oraz Błysk-Otwock, w którym Lekaro występuje w roli lidera.

Jest to już dziewiąta podwarszawska gmina, którą Lekaro obsługiwać będzie na zasadach nowej ustawy śmieciowej. Wcześniej firma zawarła kontrakty na obsługę: Józefowa, Wiązowny, Dębe Wielkie, Marek, Konstancina Jeziorne, Góry Kalwarii, Piaseczna i Piastowa. Lekaro przygotowuje się również do obsługi pięciu warszawskich dzielnic: Praga Północ, Praga Południe, Rembertów, Wawer i Wesoła, na obsługę których firma podpisała niedawno umowy ze stołecznym Ratuszem.

Czytaj też:  NIK: ustawę śmieciową trzeba poprawić

– „Nowy system odbioru i zagospodarowania odpadów z terenu Otwocka jest oparty na zasadach zbliżonych do warunków przyjętych stolicy. Zakłada on identyfikację pojemników za pomocą czipów oraz zaawansowany monitoring, a także okresowe ważenie odpadów” – mówi Leszek Zagórski, dyrektor Lekaro.

Umowa została podpisana na okres 2 lat. Łączna wartość kontraktu zawartego w konsorcjum wynosi ponad 11 mln zł. Każdy z członków konsorcjum będzie realizował jedną trzecią prac w zakresie odbioru śmieci z terenu Otwocka, a wszystkie odpady – zgodnie z obecnymi ustaleniami stron –będą trafiać do zakładu Lekaro o statusie RIPOK w Woli Duckiej. – „Nasza instalacja jest zlokalizowana najbliżej Otwocka, co przełożyło się na konkurencyjną cenę zaoferowaną w przetargu” – wyjaśnia dyrektor Lekaro.

Lekaro, będzie także odpowiedzialne za czynności sprawozdawcze oraz dysponowanie funduszami z tytułu realizowanej umowy.

– „Porozumienie o konsorcjum z Remondis-Otwock i Błysk-Otwock, zostało zawarte wraz ze wstępnymi ustaleniami w zakresie realizacji kontraktu z gminą Otwock. W najbliższych tygodniach, oprócz przygotowań do wdrożenia, będziemy ustalać z naszymi partnerami szczegółowy zakres i podział prac. Jest to jedyny do tej pory kontrakt, który będziemy realizować w konsorcjum” – dodaje Leszek Zagórski.

Nowy system odbioru i zagospodarowania odpadów w gminie Otwock zostanie wdrożony już od 1 stycznia 2014 roku. – „Na wdrożenie umowy, obejmujące, podstawienie i oczipowanie pojemników, opracowanie trasówek oraz pozostałe działania przygotowawcze mamy ponad dwa tygodnie. Jest to termin krótki, ale jak najbardziej realny, ponieważ wszelkie dane niezbędne do podstawienia pojemników posiadają konsorcjanci, którzy obecnie obsługują większość tego rynku. Dzięki temu indywidualne kontakty z zarządcami zabudowy wielorodzinnej oraz właścicielami domów jednorodzinnych nie są konieczne, co znacząco przyspiesza proces wdrożenia” – mówi dyrektor Lekaro.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (1)

  • mietek, 2014-01-30 10:18:40

    Konkurencyjne ceny ? oszustwo ,lekaro w sasiednich miastach ma mniejsze ceny a w Otwocku to jest po prostu zmowa cenowa czyli oszustwo jeden przetarg był unieważniony i co widzimy znowu te same firmy za te same zawyżone ceny przetarg wygrały, złodzieje, ciekawe jaki samochodzik kupi pan prezydent za... ten przetarg.  rozwiń