PARTNER PORTALU
  • BGK

Oznakowanie ulic na finiszu

  • AZA    30 czerwca 2010 - 11:32
Oznakowanie ulic na finiszu

Miejski Zarząd Dróg w Jaworznie finalizuje kampanię ujednolicania systemu oznakowania ulic rozpoczętą pod koniec 2006 roku.
W pierwszej kolejności tabliczki z nazwami ulic zamontowane zostały na głównych ciągach komunikacyjnych, wzdłuż drogi krajowej nr 79 i drogach powiatowych. W ostatniej fazie tego zadania nowe oznakowanie pojawi się przy ulicach niższych kategorii.

Po zakończeniu prac na głównych szlakach komunikacyjnych, pracownicy MZDiM prowadzili montaż oznakowania w dzielnicach. W okresie tym umieszczonych zostało ponad 600 tabliczek z nazwami ulic. Obecnie do oznakowania pozostało kilkadziesiąt ulic. Wymieniane będą również tabliczki, które uległy zniszczeniu na skutek wypadków drogowych i aktów wandalizmu.

Wprowadzenie na terenie miasta ujednoliconego systemu oznakowania ulic-poza walorami estetycznymi pomaga sprawnie przemieszczać się po mieście kierowcom, szczególnie spoza miasta.

Na początku 2010 roku w Urzędzie Miasta Jaworzna pod kierownictwem Sekretarz Miasta Ewy Sidełko-Paleczny rozpoczął prace Zespół Nazewnictwa Obiektów Publicznych. Celem zespołu będzie stworzenie warunków do uporządkowanego i racjonalnego kształtowania nazewnictwa ulic, placów i innych terenowych obiektów publicznych w Jaworznie.

Do zadań zespołu należy także opiniowanie wniosków o nadanie lub zmianę nazw ulic oraz uporządkowanie samej pisowni ulic.

Miejski Zarząd Dróg i Mostów w oparciu o decyzje Zespołu Nazewnictwa Obiektów Publicznych oraz uchwały Rady Miejskiej będzie stopniowo uzupełniał oznakowanie przy nowopowstałych ulicach i wymieniał zmieniające się nazwy ulic. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.