PARTNER PORTALU
  • BGK

Padew Narodowa wywalczyła dotację na kanalizację

  • GK    13 grudnia 2011 - 10:25
Padew Narodowa wywalczyła dotację na kanalizację

Podpisano pierwszą umowę na dotację w programie „Dofinansowanie przydomowych oczyszczalni ścieków i podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego”.
Jako pierwsza, ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, skorzysta podkarpacka gmina Padew Narodowa.

Niewielka, ale ambitna gmina z Podkarpacia (zabierz głos/oceń marszałka województwa) jako pierwsza złożyła wniosek w tym programie. Jak informuje NFOŚiGW, finansowa wielkość inwestycji nie jest może duża, ale dla niewielkiej Padwi (położonej nad Wisłą między Mielcem a Sandomierzem) realizacja tego projektu ma olbrzymie znaczenie.

– Dotacja 0,5 mln zł z NFOŚiGW pozwoli na podłączenie prawie trzystu budynków do budowanej zbiorczej sieci kanalizacyjnej i za kilka miesięcy wszyscy mieszkańcy aglomeracji przyłączeni zostaną do zbiorczej kanalizacji – mówi wójt gminy Kazimierz Popiołek.

Skanalizowanie i oczyszczenie ścieków na tym terenie stanowi priorytet w wypełnieniu wymogów Traktatu Akcesyjnego, a aglomerację wpisano do Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych. Znaczna część terenu objętego przedsięwzięciem położona jest na obszarze Natura 2000.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.