Padew Narodowa wywalczyła dotację na kanalizację

Podpisano pierwszą umowę na dotację w programie „Dofinansowanie przydomowych oczyszczalni ścieków i podłączeń budynków do zbiorczego systemu kanalizacyjnego”.
Padew Narodowa wywalczyła dotację na kanalizację
Jako pierwsza, ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, skorzysta podkarpacka gmina Padew Narodowa.

Niewielka, ale ambitna gmina z Podkarpacia (zabierz głos/oceń marszałka województwa) jako pierwsza złożyła wniosek w tym programie. Jak informuje NFOŚiGW, finansowa wielkość inwestycji nie jest może duża, ale dla niewielkiej Padwi (położonej nad Wisłą między Mielcem a Sandomierzem) realizacja tego projektu ma olbrzymie znaczenie.

– Dotacja 0,5 mln zł z NFOŚiGW pozwoli na podłączenie prawie trzystu budynków do budowanej zbiorczej sieci kanalizacyjnej i za kilka miesięcy wszyscy mieszkańcy aglomeracji przyłączeni zostaną do zbiorczej kanalizacji – mówi wójt gminy Kazimierz Popiołek.

Skanalizowanie i oczyszczenie ścieków na tym terenie stanowi priorytet w wypełnieniu wymogów Traktatu Akcesyjnego, a aglomerację wpisano do Krajowego Programu Oczyszczania Ścieków Komunalnych. Znaczna część terenu objętego przedsięwzięciem położona jest na obszarze Natura 2000.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE