PARTNER PORTALU
  • BGK

Pakiet Podróżnika: Przewoźnicy zapraszają do współpracy koleje samorządowe

  • PAP/MN    15 września 2017 - 14:53
Pakiet Podróżnika: Przewoźnicy zapraszają do współpracy koleje samorządowe
Pakiet Podróżnika oznacza ułatwienia dla pasażera - mówił na konferencji Andrzej Bittel. (fot. Twitter)

Trzej przewoźnicy oferujący Pakiet Podróżnika, umożliwiający kupno ich biletów na jednym blankiecie, zapraszają do współpracy i przystąpienia do tej inicjatywy koleje samorządowe - poinformował wiceminister infrastruktury i budownictwa Andrzej Bittel.
• Pakiet Podróżnika ruszył na początku tego tygodnia.

• Umożliwia kupno na jednym blankiecie biletu na przejazd pociągami PKP Intercity, Polregio i PKP SKM w Trójmieście.

• Wiceminister Bittel powiedział, że kolejnym krokiem będzie negocjacja wspólnej taryfy.

Wcześniej, bo na początku sierpnia, ruszył wspólny bilet ośmiu regionalnych przewoźników kolejowych. Oferowany jest przez Koleje Mazowieckie, Warszawską Kolej Dojazdową, Koleje Śląskie, Koleje Małopolskie, Arrivę, Koleje Wielkopolskie, Koleje Dolnośląskie i Łódzką Kolej Aglomeracyjną. Oferta obejmuje również autobusy regionalne przewoźnika Arriva.

"Pakiet Podróżnika oznacza ułatwienia dla pasażera polegające na tym, że będzie prościej wybrać najlepszą relację. Będzie w związku z tym oszczędność czasu przy wyborze trasy podróży, będą uwzględnione wszystkie zniżki, które obowiązują w porządku prawnym" - powiedział Bittel.

"To jest pierwszy krok. Będziemy podejmowali kolejne działania, ale po osiągnięciu tego pierwszego celu serdecznie zapraszamy do naszego projektu innych przewoźników, szczególnie przewoźników samorządowych. Czekamy na was; jesteśmy otwarci i gotowi do tego, abyście przystąpili do tego przedsięwzięcia i jeśli mogę wyrazić takie oczekiwanie lapidarnym stwierdzeniem im szybciej tym lepiej" - dodał.

Czytaj też: Pakiet podróżnika: Trzech przewoźników kolejowych na jednym blankiecie

Wiceminister powiedział, że kolejnym krokiem będzie negocjacja wspólnej taryfy. "Wtedy będzie można powiedzieć, że dochodzimy do wspólnego biletu w pełnym tego słowa znaczeniu" - stwierdził.

Obecny na konferencji prezes zarządu PKP SA Krzysztof Mamiński również zaprosił przewoźników samorządowych do współpracy.

"Zapraszamy i Koleje Mazowieckie, Łódzką Kolej Aglomeracyjną, Koleje Dolnośląskie, Koleje Małopolskie, Koleje Wielkopolskie, Warszawską Kolej Dojazdową, Arrivę i Koleje Śląskie, żeby dołączyli do tego produktu (Pakietu Podróżnika), bo wtedy zdecydowanie łatwiej będzie nam osiągnąć cel główny, czyli wspólny bilet na całą sieć kolejową, który planujemy oprzeć przede wszystkim na wspólnej taryfie" - powiedział szef PKP SA.

Czytaj też: Wspólny bilet na kolei: Oferta PKP i samorządowych przewoźników daleka od ideału

Mamiński wyraził nadzieję, że wspólny bilet w formule wspólnej taryfy zostanie przedstawiony na przełomie roku 2018 i 2019.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.