Parkingowy w komórce

  • Przegląd prasy/PAP/Życie Warszawy
  • 18-05-2011
  • drukuj
W stolicy uruchomiono system powiadomień parkingowych przez SMS. Zainteresowani będą informowani o wprowadzeniu czasowych zakazów postoju lub zatrzymywania się na niektórych ulicach w mieście.
Parkingowy w komórce

Aby otrzymywać informacje z miasta, trzeba zarejestrować się na stronie Parkowaniesms.um.warszawa.pl., wpisać numer swojej komórki, adres e-mail oraz wybrać trzy ulice, na których najczęściej parkujemy samochody – informuje „Życie Warszawy”.

Po kilku minutach przyjdzie potwierdzenie ze specjalnym kodem. Należy go wprowadzić na stronie i już będziemy z kilkudniowym wyprzedzeniem dostawać SMS-y i e-maile miasta o zmianie w organizacji ruchu. Za SMS będzie płacić miasto. Koszt jednego to 8,54 gr z VAT.

Pozwoli to uniknąć odholowania samochodu, co dużo kosztuje kierowcę. Teraz płaci on 360 zł plus 20 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju. Z danych straży wynika, że w tym roku usunięto 180 aut właśnie z powodu czasowego zakazu parkowania. To nie pierwsze SMS-y dla kierowców wprowadzone przez ratusz.

Wiadomości na komórkę dostają od roku ci, którzy chcą wiedzieć o remontach dróg. Nad wprowadzeniem podobnego systemu zastanawiają się inne duże miasta, np. Wrocław – informuje „Życie Warszawy”.


 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (2)ZOBACZ WSZYSTKIE

te powiadomienia to tak na styk przychodzą...

Chaszko, 2011-05-18 21:54:15 odpowiedz

Co nie ma spóżnienia !? Zakład STOI : Samochód os. 100%! A samochód ciężarowy? 600% !!! Tak wyliczył ten parkingowy!

obymebel, 2011-05-18 12:53:44 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE