PARTNER PORTALU
  • BGK

Parkingowy w komórce

  • Przegląd prasy/PAP/Życie Warszawy    18 maja 2011 - 06:30
Parkingowy w komórce

W stolicy uruchomiono system powiadomień parkingowych przez SMS. Zainteresowani będą informowani o wprowadzeniu czasowych zakazów postoju lub zatrzymywania się na niektórych ulicach w mieście.
Aby otrzymywać informacje z miasta, trzeba zarejestrować się na stronie Parkowaniesms.um.warszawa.pl., wpisać numer swojej komórki, adres e-mail oraz wybrać trzy ulice, na których najczęściej parkujemy samochody – informuje „Życie Warszawy”.

Po kilku minutach przyjdzie potwierdzenie ze specjalnym kodem. Należy go wprowadzić na stronie i już będziemy z kilkudniowym wyprzedzeniem dostawać SMS-y i e-maile miasta o zmianie w organizacji ruchu. Za SMS będzie płacić miasto. Koszt jednego to 8,54 gr z VAT.

Pozwoli to uniknąć odholowania samochodu, co dużo kosztuje kierowcę. Teraz płaci on 360 zł plus 20 zł za każdą rozpoczętą dobę postoju. Z danych straży wynika, że w tym roku usunięto 180 aut właśnie z powodu czasowego zakazu parkowania. To nie pierwsze SMS-y dla kierowców wprowadzone przez ratusz.

Wiadomości na komórkę dostają od roku ci, którzy chcą wiedzieć o remontach dróg. Nad wprowadzeniem podobnego systemu zastanawiają się inne duże miasta, np. Wrocław – informuje „Życie Warszawy”.


 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • Chaszko, 2011-05-18 21:54:15

    te powiadomienia to tak na styk przychodzą...
  • obymebel, 2011-05-18 12:53:44

    Co nie ma spóżnienia !? Zakład STOI : Samochód os. 100%! A samochód ciężarowy? 600% !!! Tak wyliczył ten parkingowy!