PARTNER PORTALU
  • BGK

Parkomaty w Kaliszu do 8 lipca

  • AT    29 maja 2013 - 11:41
Parkomaty w Kaliszu do 8 lipca

Zawarta została umowa z firmą Projekt Parking na obsługę, serwis i wyposażenie Strefy Płatnego Parkowania w Kaliszu w parkomaty. Urządzenia pojawią w centrum miasta do 8 lipca.
Parkomaty mają przede wszystkim ułatwić kierowcom wnoszenie opłat za parkowanie pojazdów. 65 urządzeń rozmieszczonych zostanie tak, aby z każdego miejsca do parkomatu było blisko. Nowością będzie też możliwość opłacania parkingu za pomocą telefonu komórkowego.

Podpisana przez miasto umowa opiewa na kwotę blisko 3,5 mln zł. Obowiązywała będzie do listopada 2020 roku i obejmowała nie tylko umiejscowienie parkomatów w strefie parkowania.

 - Przez cały okres obowiązywania umowy za stan parkomatów, ich naprawy, serwisowanie, zapewnienie materiałów eksploatacyjnych, czyszczenie, konserwacje, ubezpieczenie, itp. odpowiada dostawca i on ponosi wszelkie koszty z tym związane, a także przewidziane w umowie konsekwencje nie wywiązania się z oferowanej usługi. Natomiast wszelkie wpływy stanowią dochód Miasta - tłumaczy prezydent Kalisza, Janusz Pęcherz.

Jak informuje rozwiązanie takie jest bardziej opłacalne niż nabycie urządzeń na własność i utrzymanie ich.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.