PARTNER PORTALU
  • BGK

Parkomaty zasilane słońcem staną w Kielcach

  • PAP    23 lipca 2013 - 13:17
Parkomaty zasilane słońcem staną  w Kielcach

Miejski Zarząd Dróg w Kielcach ogłosił przetarg na kupno 60 parkometrów i system ich monitorowania. Miasto planuje wydać na ten cel 1,5 mln zł. Urządzenia mają stanąć na kieleckich ulicach pod koniec listopada.
Jak poinformował rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach Jarosław Skrzydło, urządzenia będą zasilane bateriami solarnymi. Za postój w strefie parkowania będzie można zapłacić bilonem oraz kartami płatniczymi, włącznie z kartami zbliżeniowymi, oraz Kielecką Kartą Miejską. 60 urządzeń zostanie zamontowanych w strefie płatnego parkowania, czyli w ścisłym centrum miasta. Jak zapewnił Skrzydło, staną one przy każdej ulicy w strefie.

"Przy krótkich uliczkach staną przynajmniej dwa urządzenia, przy dłuższych - trzy albo więcej. Będzie to system dobrze widoczny dla kierowców"- dodał.

Zapewnił, że wprowadzenie parkometrów nie będzie wiązało się z podwyżką cen w strefie płatnego parkowania, ani na powiększenie jej zasięgu. Najniższa cena to główne kryterium w przetargu. Otwarcie ofert ma nastąpić pod koniec sierpnia.

Podpisanie umowy z firmą, która wygra przetarg, odbędzie się w połowie września, natomiast pod koniec listopada parkometry powinny stanąć na kieleckich ulicach. Kielce to jedyne miasto wojewódzkie w Polsce, gdzie nie ma parkometrów. Płatność za parkowanie w ścisłym centrum miasta odbywa się za pomocą biletów parkingowych, które można kupić w wielu punktach handlowych. Bilet godzinny kosztuje 2 zł, a półgodzinny 1 zł. W soboty, w niedziele oraz święta postój w centrum miasta jest bezpłatny.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.