PARTNER PORTALU
  • BGK

Parkowe konie trafiły w dobre ręce

  • GK    3 listopada 2012 - 14:55
Parkowe konie trafiły w dobre ręce

Park Śląski jeszcze kilka dni temu posiadał cztery konie. Zwierzęta od kilku miesięcy nie były jednak wykorzystywane w pracach na parkowych alejach. Podjęto więc decyzję o ich sprzedaży.
W trzech licytacjach nie udało się znaleźć nowych właścicieli. Szczęśliwy dla wierzchowców zwrot nastąpił w minioną środę - podpisano umowę z chorzowskim skansenem i jednym ze śląskich ośrodków wypoczynkowych.

Park jeszcze do środy posiadał cztery konie: 17-letniego Berka, 14-letniego Ignaca, 10-letnią Bonę i 8-letniego Bursztyna. W ostatnim czasie były „bezrobotne" m.in. dlatego, że w pracach porządkowych zastąpiono je urządzeniami mechanicznymi.

Starsze zwierzęta „z wolnej ręki" zakupił Górnośląski Park Etnograficzny. Muzeum będzie je wykorzystywało podczas własnych imprez i działań edukacyjnych. Na podobnych zasadach młodsze konie trafiły do jednego ze śląskich ośrodków wypoczynkowych, który posiada kilkuhektarowy wybieg.

Jak informuje Park Śląski, poza zwierzętami do skansenu trafiły też uprząż, sanie i wóz,. a do ośrodka wypoczynkowego - m.in. mniejsze sanie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.