PARTNER PORTALU
  • BGK

"Parkuj i jedź" do Morskiego Oka

  • PAP    23 lipca 2014 - 10:26
"Parkuj i jedź" do Morskiego Oka

Tatrzański Park Narodowy od piątku uruchamia ofertę „parkuj i jedź” dla turystów, którzy wybierają się do Morskiego Oka. Będą oni mogli zostawiać auta na parkingu w Zakopanem, a do Palenicy Białczańskiej pojadą autobusem z ekologicznym napędem – zapowiada TPN.
Dzięki parkingowi zlokalizowanemu w Zakopanem i komunikacji masowej chcemy zmniejszyć ruch na wiecznie zatłoczonej drodze do Morskiego Oka. Turystów z parkingu będzie zabierał autobus o napędzie hybrydowym, co będzie miało dodatkowy efekt ekologiczny, a docelowo chcemy wprowadzić na tej trasie autobus w pełni napędzany elektrycznie” – powiedział dyrektor TPN Szymon Ziobrowski.

Dodał, że taką ekologiczną komunikację TPN chce wprowadzić także na popularnej drodze do Kuźnic, gdzie obecnie turystów wożą autobusy spalinowe.

Czytaj też: Morskie Oko wśród najpiękniejszych jezior świata

Korzystając z oferty Park and Ride unikniemy stania w korkach. W przypadku bardzo dużego ruchu policja może częściowo zamknąć drogę dla samochodów, wówczas przejazd będzie tylko dla komunikacji zbiorowej” – dodał dyrektor.

Autobusy będą odjeżdżały z parkingu pod Nosalem o godz. 8, 9.30, 11, 14.15, 15.45, 17.15 i 18. Linia będzie czynna do końca wakacji.

Jednorazowa opłata za parking wyniesie 20 zł, czyli tyle samo, ile płaci się za pozostawienie auta na Palenicy Białczańskiej, a dojazd na Palenicę będzie bezpłatny.

Morskie Oko to najliczniej odwiedzane przez turystów miejsce w Tatrach. Każdego roku nad to słynne jezioro wędruje blisko 1 mln osób, co stanowi jedną trzecią całego ruchu turystycznego w Tatrach.

Dwa parkingi na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie, przed szlakiem do Morskiego Oka, szybko się zapełniają. Kierowcy często wbrew przepisom parkują auta wzdłuż drogi, co dodatkowo utrudnia komunikację.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.